Lietuvos Respublikos Seimo rūmai

Seimo rūmai – Lietuvių tautos pasipriešinimo sovietinei okupacijai simbolis. 1990 m. kovo 11 d. rūmuose buvo paskelbtas aktas „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“. 1991 m. sausio 13 d. sovietų kariuomenės siekį užimti rūmus apgynė dešimtys tūkstančių žmonių. Šį įvykį primena atminties vieta – barikadų liekanos ir paminkliniai ženklai.

Trumpa istorija

Seimo rūmai – Lietuvos Respublikos parlamento pastatas Vilniuje.

Pirmojo pastato statybos darbai buvo pradėti 1967 m. Statyboms vadovavo architektas Algimantas Nasvytis ir Vytautas Nasvytis. Rūmų statyba buvo baigta 1980 m. Į šį pastatą iš Lietuvos TSR valstybinio akademinio operos ir baleto teatro pastato persikėlė Lietuvos TSR Aukščiausioji Taryba.

1978 m. šalia buvo pastatytas Lietuvos TSR finansų ministerijos pastatas (architektas Andrius Gudaitis), o 1979 m. – Respublikinės profesinių sąjungų tarybos rūmai (architektas Česlovas Mazūras).

XX a. pabaigoje šie pastatai perduoti Lietuvos Respublikos Seimui ir pervadinti į Seimo II-uosius (buvęs LTSR finansų ministerijos pastatas) ir III-uosius (buvę Respublikinės profesinių sąjungų tarybos rūmai) rūmus.

1993–1997 m. Seimo I-ųjų rūmų vakarinėje dalyje dirbo Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija.

Adresas:
Gedimino pr. 53, Vilnius 01109Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:

Verta pamatyti

Valstybės pažinimo centras
Valstybės pažinimo centras

Moderni edukacinė erdvė, kurioje detaliai pristatoma, kaip veikia valstybė bei, kaip demokratinės valstybės kūrime ir valdyme dalyvauja jos piliečiai.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.