Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Antakalnio kapinės

Ar teko girdėti apie prestižines kapines? Antakalnio kapinės laikomos būtent tokiomis ir yra suskirstytos kvartalais, skirtais skirtingų profesijų, pasiekimų žmonėms laidoti. 25-asis kvartalas vadinamas Menininkų kalneliu. Tai – išskirtinė laidojimo vieta, nuo XX a. pabaigos priglaudusi daugybę rašytojų, dailininkų, aktorių, muzikantų. 

Pastaraisiais metais Menininkų kalnelyje atgulė nemažai šios kartos menininkų: poetas Justinas Marcinkevičius, kompozitorius Gintautas Abarius, kino režisierius Arūnas Žebriūnas, aktoriai Vytautas Šapranauskas ir Antanas Šurna.

Menininkų kalnelyje kasdien apsilanko nemažai žmonių: vieni ateina aplankyti ar sutvarkyti artimųjų kapų, kiti – lyg į muziejų po atviru dangumi, primenantį anapilin išėjusius iškilius Lietuvos žmones. Gerbėjai nuolat prisimena ir atneša gėlių ant savo mėgstamų aktorių ar dainininkų kapų, kiti čia užsuka norėdami pasižvalgyti į antkapius, kurie išsiskiria originalumu, netradiciškumu. Vaikštant po Menininkų kalnelį prisiminsite jau primirštų menininkų, o gal Jums dar ir negirdėtų, tačiau į Lietuvos meno istoriją įėjusių asmenybių pavardes

Trumpa istorija

Antakalnio kapinės, anksčiau žinotos kaip Karių kapinės, 1809 m. buvo įkurtos Antakalnio rytinėje dalyje, kalvotame pušyne, netoliese nuo nedidelių gatvelių ir gyvenamųjų namų.

XVII−XVIII a. ši teritorija buvo visai nuošali vieta, miškas, priklausęs patiems įtakingiausiems to meto didikams − Sapiegoms. Vėliau ši vieta virto kapinėmis, kuriose skirtinguose plotuose buvo laidojami  pasauliečiai, kariai, našlaičiai ir Pirmojo pasaulinio karo dalyviai. Vėliau susiformavo vientisos kapinės.

Adresas:
Karių kapų 11, Vilnius 10313Google Maps
Telefono nr.:
Kaina:

Įėjimas nemokamas

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information,read here.