Išvykos už Vilniaus

Jei turite daugiau laiko ir norite pamatyti, kas slypi už Lietuvos sostinės ribų, išvykite pasižvalgyti į trumpą kelionę. Pasirinkimų daugybė, bet juos sieja vienas bendras bruožas – keliauti neteks toli. Tad pasirinkite pagal savo pomėgius ir leiskitės į kelią.

Apsilankykite Trakuose

Ramus Trakų miestelis vos pusvalandis kelio už Vilniaus kadaise buvo Lietuvos didžiosios kunigaikštystės centras. Pilis Galvės ežero saloje buvo strategiškai svarbi. Vytautas Didysis į šį miestą pakvietė karaimų, todėl šiandien galima mėgautis tradiciniais karaimų kibinais.

Trakai garsėja ir nuostabia gamta, tad verta ne tik aplankyti pilį ir jos muziejų, bet ir pasiirstyti valtimi po vieną didžiausių ir giliausių Lietuvos ežerų ar pasivaikščioti pažintiniais takais.

Jei ketinate pasilikti ilgiau

Apsilankykite Europos parke už Vilniaus. Šalia geografinio Europos centro įsikūrusiame muziejuje po atviru dangumi – daugiau nei 130 šiuolaikinio meno kūrinių.

Grožėkitės Aukštaitijos nacionalinio parko gamta. Ten rasite ir Bitininkystės muziejų bei daugybę mažų miestelių su jaukiais tradiciniais restoranais.

Taip pat užsukite į Kernavę, pirmąją Lietuvos didžiosios kunigaikštystės sostinę, įrašytą į UNESCO paveldo sąrašą. Ši vieta ypatinga, garsėjanti savo pilkapiais ir slenkančių ledynų suformuotu kraštovaizdžiu.

Kaunas, antrasis pagal dydį Lietuvos miestas, sužavės įspūdinga art deco stiliaus architektūra ir jaukiu Senamiesčiu, slepiančiu naujų atradimų.

Dienos įkvėpimai Aukštaitijos nacionaliniame parke
Dienos įkvėpimai Aukštaitijos nacionaliniame parke

Ar girdėjote istoriją, kaip Lietuvos ežerai įgijo pasakiško mėlio akis?

Savaitgalio pabėgimas: pasimatymas su Kaunu
Savaitgalio pabėgimas: pasimatymas su Kaunu

Metas nuotykiui Kaune – istoriniame Lietuvos centre.

Europos parkas: meno draustinis prie vandens
Europos parkas: meno draustinis prie vandens

Pajuskite meno ir gamtos harmoniją.

Istorinis kelias: dienos kelionė iš Vilniaus į Kernavę
Istorinis kelias: dienos kelionė iš Vilniaus į Kernavę

Įkvėpkite senovės istorijos ir apžiūrėkite archeologinius radinius.