Savaitgalio pabėgimas: pasimatymas su Kaunu

Metas nuotykiui. Vilniuje sėdate į traukinį ir po vos valandą trukusios kelionės jūs – Kaune, istoriniame Lietuvos centre. Čia jūsų laukia nauji potyriai ir atradimai. Iki greito, Vilniau. Skubame į pasimatymą su Kaunu.

Kalba Kauno sienos

Atvykę žvalgykitės į šalis ir nepamirškite pakelti akių aukšyn – Kaunas jus nustebins gatvės meno kūriniais. Jie tapo neatsiejama miesto veido dalimi – nuo milžiniškų pastatų fasadus puošiančių grafičių iki vos pastebimų piešinių netikėtose erdvėse.

Būtinai užsukite į „Kiemo galeriją”. Tai neeilinis kiemas – jį supančios namų sienos pasakoja čia gyvenusių šeimų istorijas. Prisijunkite prie ekskursijos „Sienografų pasivaikščiojimai” ir atraskite po miestą pasklidusius, dažnai tik vietiniams žinomus gatvės meno kūrinius žingsnis po žingsnio.

Funikulieriumi aukštyn

Joks kitas miestas Lietuvoje negali pasigirti šia transporto priemone. Iš miesto centro grįžtančius gyventojus nuo kopimo laiptais gelbėjantis funikulierius – puiki pramoga besisvečiuojantiems. Pasimėgauti autentiška kelione turėsite vos pusantros minutės – būtent tiek trunka pakilti iš V. Putvinskio gatvės į Žaliakalnį.

Fotogeniškasis Kaunas

Kaunas verčia žavėtis – architektūra, miesto panoramomis, meno kūriniais. Aplankykite baroko dvasia alsuojantį Pažaislio vienuolyną ir bažnyčią. XVII a. šį pastatų ansamblį kūrė ir freskomis puošė Italijos architektai ir menininkai.

Sukite į senamiestį ir pažvelkite į Kauną iš ten, kur kadaise patekti galėjo tik laikrodininkas: užkopus į rotušės bokštą atsivers nuostabi miesto panorama.

Stotelė, kurios negalima praleisti meno mylėtojams – nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Čia grožėkitės genialaus lietuvių menininko tapybos, grafikos ir muzikos darbais.

Maistas: ir kūnui ir sielai

Išalkote? Kauno gastronomijos padangė siūlo visą spektrą skonių. Norintiems jaukumo patiks „Višta puode”. Sezoninis derlius čia meistriškai virsta į gardžius stebuklus lėkštėse, o jauki svetainė kviečia šiltiems pokalbiams prie stalo – visai kaip namie. Jei vertinate istoriją ir ilgametes tradicijas, užsukite į pačioje Senamiesčio širdyje nuo pat 1965-ųjų gardžiais žvėrienos patiekalais vaišinančią „Medžiotojų užeigą”.

Na, o ieškantiems unikalumo bei estetikos – tiek lėkštėje, tiek interjere – restoranas „Ieti” garantuoja eilę malonių atradimų. Lietuviškos tradicijos čia persipina su modernia virtuve. Tai, ką, padavėjas jums atneš lėkštėse, prieš ragaudami neabejotinai norėsite įamžinti nuotraukose. Nesakykite, kad neįspėjome.

„Tikros” spurgos beieškant

Net ir po sočių pietų pasilikti vietos desertui – tiesiog privaloma. Pirmyn į Laisvės alėją ir stabtelėkite ties 84-uoju numeriu pažymėtu namu. Būtent čia pasislėpusi legendinė „Spurginė”, neoficialiai vadinama Kauno simboliu. Ir tikrai ne veltui: vos įžengus pro duris jus pasitiks gardus ką tik iškeptų spurgų kvapas ir autentiškas, laike prieš maždaug 30 metų sustojęs interjeras. Prisėskite prie baro, užsisakykite spurgą ir mėgaukitės – kol esate čia, laikas sustoja.

Pabaigai – barų atradimai

Mėgstate alų ir esate pasiruošę naujiems potyriams? Jus pradžiugins daugiau nei 100 kruopščiai atrinktų jo rūšių siūlantis gastropubas „Hop Doc”. Tiesiai iš kranelių alų ir gerą nuotaiką pilstantis „Genys tap room” kviečia pasimėgauti išskirtiniais alus skoniais.

Jei visgi pirmenybę teikiate kokteiliams, elegantiškai siurbčioti galėsite bare „Kamerinis”, įsikūrusiame Kauno miesto kamerinio teatro patalpose. Muzika ir kokteiliais linksmintis vilioja Soboro pašonėje besiglaudžiantis „Nuogas” – čia užsukę negalėsite nesižavėti art deco stiliaus interjeru.