Niekur neskubėkite – mėgaukitės diena Trakuose

Norint pabėgti nuo rutinos ir greito gyvenimo tempo toli keliauti nereikia – pakanka užsukti į Trakus. Buvusi Lietuvos sostinė, miestas, kurį vertino Lietuvos kunigaikščiai, ir šiandien alsuoja senovės dvasia ir žavi savo nuostabia gamta, tradicine karaimų virtuve ir atviruko vaizdo verta Trakų pilimi. Tikrai atrasite bent 5 priežastis dienai išvykti iš Vilniaus ir aplankyti Trakus.

Trakų salos pilis

Galvės ežero vandenų skalaujama sala, kurioje pastatyta Trakų pilis, atima žadą bet kuriuo metų laiku. Unikalia rekonstruota 14 amžiaus pilimi grožėtis galima nuo kranto arba perėjus 300 metrų tiltu ir apsilankius Trakų istorijos muziejuje.

Čia dažnai vyksta viduramžių šventės, koncertai ir amatų dienos. Nepamirškite apžiūrėti kunigaikščių baldų, porceliano ir medžioklės trofėjų kolekcijos.

*Informuojame, kad šiuo metu pilies Kunigaikščių rūmuose vykdomi tvarkybos darbai.

Karaimų virtuvė ir garsieji kibinai

Karaimai – mažiausia Lietuvoje įsikūrusi tiurkų kilmės tauta, gyvenanti Trakuose nuo 14 amžiaus. Kalbos apie šios tautos tradicinį patiekalą –  kibinus – sklinda toli už Trakų ribų. Geriausias būdas mėgautis šiais pyragėliais – prisėsti kavinėje, iš kurios atsiveria įspūdingi pilies vaizdai, ar tiesiog valgyti kibinus įsitaisius ant ežero kranto.

Jei per šalta, autentišką atmosferą atkurs karaimų tautinių patiekalų restoranas "KYBYNLAR". Jaukiose, karaimų ornamentika dekoruotose erdvėse galėsite paragauti pagal autentišką tautos receptą ruošiamų kibinų bei kitų tradicinių patiekalų.

Nuotykiai vandenyje

Jei ežeras dar neužšalęs, geriausias būdas ištyrinėti Galvės ežerą ir pamatyti Trakų pilį kitu rakursu – pasiplaukiojimas jachta. Trumpas pasiplaukiojimas vandens dviračiais ar valtimi – šauni pramoga visai šeimai.

Jei norisi daugiau nuotykių, pasirinkite naktinį turą irklentėmis. Kai ežeras užšąla, pats metas ne tik imti pačiūžas, čia pat laukia ir kupina adrenalino ledrogių pramoga.

Nuotykiai danguje

Nenuostabu, kad geriausi Trakų pilies ir ežero vaizdai atsiveria iš paukščio skrydžio.. Pakilę į dangų pasinersite į tylą, akį trauks įspūdingi tankių miškų ir plačių ežerų vaizdai, pro akis nepraslys vingiuojantys keliai, ramus miestelio gyvenimo ritmas. Jei norisi daugiau nuotykių – rinkitės parasparnius.

Truputį nedrąsu skrydį parasparniu išbandyti savo kailiu? Tuomet stebėkite, kaip Lietuvos parasparnių čempionate vasario 16–17 d. rungiasi profesionalai.

Vakarienė tamsoje

Maistas – tai palaima ne tik skrandžiui, bet ir akims, tiesa? Ne visada. Kai nematote, ką valgote, kiti pojūčiai tampa aštresni. Išbandykite vakarienę tamsoje ir sužinokite, ar pavyks atpažinti, ką valgote.

Restorane „Apvalaus stalo klubas“ siūloma netikėta patirtis – panirkite į tamsą ir atraskite naujus skonius. Daugiau informacijos rasite čia.

Tad ko laukiate? Nekraukite lagaminų, tiesiog vykite į Trakus!

Koncertų ir renginių Trakuose kalendorių rasite čia.

Trakus lengva pasiekti ir viešuoju transportu. Autobusai iš stoties vyksta dukart per valandą. Traukinių grafikus rasite čia.