Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Vilniaus rotušė

2002 metais Lietuvoje lankėsi 43-iasis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Džordžas Volkeris Bušas. Rotušės aikštėje susirinkusi minia klausėsi įkvepiančios prezidento kalbos.

Daug gero buvo pasakyta, tačiau vieną, ypač įkvepiančią, citatą lietuvių ir anglų kalbomis vilniečiai įamžino varinėje lentoje, kabančioje ant Vilniaus rotušės sienos.

Dabar visi miesto gyventojai ir svečiai žino, kad „kiekvienas, pasirinkęs Lietuvą savo priešu, taps Jungtinių Amerikos Valstijų priešu“. Tai buvo tarsi pažadas, kad Lietuva ateityje taps NATO nare. Ir iš tiesų, 2004 metais kovo mėnesį Lietuva tapo šio gynybinio aljanso dalimi.

Kalbant apie prezidentus ir sąsajas su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis norisi pažymėti, kad turime ir Lietuvos prezidentų, vienaip ar kitaip susijusių su Amerika. Vienas jų Amerikos lietuvis Valdas Adamkus.

Į JAV buvo pasitraukęs ir tarpukariu valdęs prezidentas Antanas Smetona. 1940 metų birželio 15 d., Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, Smetona baigė 14 metų trukusį valdymą ir pabėgo Lietuvos. Kai Raudonoji armija užėmė Kauną, Smetona su šeima jau kirto Lietuvos sieną. Išgyvenęs 8 mėnesius Europoje Smetona pasitraukė į JAV.

Amerikoje Smetona susitiko su tuometiniu JAV prezidentu Franklinu Ruzveltu. Abu prezidentai vieningai pareiškė, kad Lietuva ir kitos okupuotos tautos turi atgauti nepriklausomybę. Amerikoje A. Smetona išgyveno iki savo žūties1944 m. gaisro metu.

Adresas:
Didžioji 31, Vilnius 01128Google Maps
Telefono nr.:
Darbo laikas:

I-IV: 9:00-18:00
V: 9:00-17:00
VI-VII: nedirba
Valstybinių švenčių dienomis rotušė nedirba

Kaina:

Įėjimas nemokamas

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.