Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia

Tinklapio churchpop.com sudarytame pasaulio bažnyčių sąraše Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia rikiuojasi pirmu numeriu ir yra pripažinta viena gražiausių katalikų bažnyčių pasaulyje. Be jokios abejonės, tai garsiausia Vilniaus baroko bažnyčia, garsėjanti ypatingu interjeru. Joje galima pamatyti apie du tūkstančius statulėlių. 

Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia yra ne tik architektūros šedevras, ji be galo svarbi ir vertinant iš istorinės perspektyvos – bažnyčia įamžina Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pergalę prieš maskvėnus ir jų išvarymą iš Vilniaus po šešerius metus trukusios okupacijos. 

Trumpa istorija

Kažkada čia stovėjo medinė bažnyčia, kuri buvo sunaikinta karų su Maskva metu. Dabartinė bažnyčia pastatyta etmono Mykolo Kazimiero Paco, kuris norėjo įamžinti Vilniaus išvadavimą iš rusų priespaudos. Savo dabartinę išvaizdą bažnyčia įgavo 1676 m., vėliau puošta stiuko lipdiniais, freskomis. XIX a. pradžioje buvo pagaminta rokokinė jos sakykla.

Šešiolika metrų siekianti bažnyčia puošta italų meistrų. Nors pastato statybos darbai vyko greitai ir sklandžiai, architektas, nepatenkintas vietos meistrų darbais, vidaus puošybai iš Italijos pasikvietė meistrus Džiovanį Pjetrą Petrė ir Džiovanį Mariją Galį, kurie ir sukūrė didžiąją dalį – apie 2000 – stiuko lipdinių.

1682 m., dar nebaigus statybų, mirė bažnyčios fundatorius M. K. Pacas, kuris savo testamentu paliko tolimesnę fundaciją statyboms užbaigti. M. K. Pacas palaidotas kriptoje po pat įėjimu, o apie tai byloja grindinyje iškaltas užrašas „Čia guli nusidėjėlis“.

Adresas:
Antakalnio g. 1, Vilnius 10312Google Maps
Telefono nr.:
Darbo laikas:

I–VII: 6:00–18:30

Kaina:

Įėjimas nemokamas

Verta pamatyti

Šv. Onos ir Bernardinų kompleksas
Šv. Onos ir Bernardinų kompleksas

Šv. Onos O bažnyčia jau yra neatsiejamas Vilniaus simbolis