Užutrakio dvaro sodyba

Užutrakio dvaras – vienas ryškiausių ir geriausiai išsilaikiusių Lietuvos dvarų. Ant Galvės ežero kranto įkurtas ir restauruotas dvaro ir parko ansamblis leidžia pajusti XIX a. Lietuvos diduomenės gyvenimo dvasią.

Užutrakio dvaro sodybą XX a. pradžioje įkūrė grafas Juozapas Tiškevičius drauge su žmona Jadvyga. Jį įkvėpė unikalus Trakų kraštovaizdis.

Šiandien į dvarą patenkama sausumos keliu, tačiau grafo Juozapo Tiškevičiaus šeima juo nesinaudodavo – į pusiasalį plaustu keldavosi per Galvės ir Skaisčio ežerų sąsmauką, prie kurios gyveno keltininkas. Sausumos kelias tuomet buvo skirtas tik ūkio reikmėms ir dėl to pramintas Bulvių keliu. Juo nekeliaudavo ir Tiškevičių svečiai, atvykstantys į dažnai čia rengiamus priėmimus, giminių susitikimus ar draugiškas puotas.

Dvaras grafams Tiškevičiams priklausė iki Antrojo pasaulinio karo. Sovietų okupacijos metais jis buvo nacionalizuotas ir paverstas sanatorija, pionierių stovykla, vėliau – turizmo baze. Per šį laikotarpį dvaras stipriai nukentėjo – buvo suardytas originalus rūmų planas, smarkiai apleistas parkas.

Trumpa istorija

Rūmus, papuoštus įspūdingais Liudviko XVI stiliaus interjerais, kūrė lenkų architektas Juzefas Husas (Józef Huss). Juos užbaigia atvirais paviljonais karūnuota terasa, iš kurios atsiveria pasakiški vaizdai į Trakų pilį. Parką planavo žymus prancūzų kraštovaizdžio architektas Eduardas Fransua Andrė (Édouard François André). Buvo sukurtas mišraus stiliaus parkas, papuoštas antikinių skulptūrų kopijomis ir gausybe augalų. Čia vis dar auga beveik šimto rūšių įvairių formų medžiai bei krūmai – daugiau nei pusė jų buvo specialiai atvežti kuriant parką.

Mūsų dienomis Užutrakio dvaro sodyba atgimsta – restauruoti rūmai, atkuriamas parkas. Čia nuolat vyksta koncertai, parodos, o pats ansamblis yra viena lankomiausių regiono vietų.

Adresas:
Užtrakio g. 17, Trakai 21102Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Daugiau informacijos:
Darbo laikas:

Gegužė-rugsėjis:
III-VII: 11:00-19:00
I-II: nedirba

Valstybinių švenčių dienomis dvaras nedirba

Kaina:

3 € suaugusiems
1.50 € moksleiviams, studentams, senjorams

Verta pamatyti

Verkių dvaras
Verkių dvaras

Verkių dvaro pastatai – vieni vertingiausių Lietuvos klasicizmo statinių – neveltui praminti „Vilniaus Versaliu“.