Trakų pilis

Svarbi informacija muziejaus lankytojams

*Informuojame, kad šiuo metu pilies Kunigaikščių rūmuose vykdomi tvarkybos darbai.

Pilis garsėja gotikine architektūra ir ypatinga vieta: ji stovi vieno iš giliausių Lietuvos ežerų - Galvės - saloje. Vaizdas tarsi iš pasakos ar Disnėjaus filmuko. Iki pilies nueisite ilgu mediniu tiltu. Žiemą ežeras užšąla ir galite čiuožinėti pačiūžomis. O vasarą ypatingais pilies vaizdais galite mėgautis iš jachtos.

Aplankykite pilies viduje esantį muziejų ir apžiūrėkite parodą apie Lietuvos didžiuosius kunigaikščius, archeologinius radinius, įvairius artefaktus ir meno kūrinius. Vasarą pilies kieme vyksta viduramžių festivalis, mugės, įvairūs renginiai ir koncertai.

Trumpa istorija

Pastatyta XIV a. Trakų salos pilis buvo viena iš Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijų. Tačiau XVII a ji buvo suniokota. Pilis atstatyta tik 1951 m. 1962 m. Trakų salos pilis tapo Trakų istorijos muziejaus dalimi.

Kaip nuvykti į Trakus?

Atstumas nuo Vilniaus iki Trakų – 27 km, nuo Senųjų Trakų iki Trakų  – 4 km.

Kelionė automobiliu: išvykdami iš Vilniaus važiuokite Savanorių prospektu, toliau sekite ženklus. Vėliau kelionę tęskite greitkeliu A16. Kelionė autobusu: iš Vilniaus autobusų stoties (Sodų g. 22, tel. 1661), platformų nr. 6, 7, 8 kursuoja priemiestiniai autobusai, iš platformų nr. 28 ir 29 – tarpmiestiniai autobusai, važiuojantys į Alytų. Autobusai į Trakus vyksta maždaug 50 kartų per dieną (savaitgaliais – apie 40 kartų), maždaug 10–20 minučių intervalais.

Į Trakus galima nuvažiuoti ir traukiniu, vežančiu iš traukinių stoties (Geležinkelio g. 16, tel. +370 5 233 0088, www.litrail.lt).

Adresas:
Kęstučio g. 4, Trakai 21142Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Darbo laikas:

Kovas, balandis, spalis, lapkritis:
 II–VII 10:00 – 18:00

Gegužė – rugsėjis 
I–VII 10:00 – 19:00

Gruodis – vasaris
III–VII 10:00 – 18:00

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

Nuo gegužės iki rugsėjo mėn.:
12 € suaugusiems
6 € moksleiviams, studentams, senjorams

Nuo spalio iki balandžio mėn.:
10 € suaugusiems
5 € moksleiviams, studentams, senjorams

Verta pamatyti

Užutrakio dvaro sodyba
Užutrakio dvaro sodyba

Užutrakio dvaras – vienas ryškiausių ir geriausiai išsilaikiusių Lietuvos dvarų.