Medininkų pilis

Atstatytoje Medininkų pilyje lankytojai gali susipažinti su pagrindiniame bokšte nuolat veikiančia išskirtine ekspozicija, o nuo apžvalgos aikštelės pasidairyti po Medininkų apylinkes. Dabartiniai šeimininkai smalsiuosius kviečia į įvairius renginius: kasmetines Medininkų pilies žaidynes, muzikos ir apeigų dieną. Taip pat čia rengiamos konferencijos, vaizduojamojo meno – fotografijos, grafikos, tapybos – parodos. Konferencijų salėje ir pilies kieme organizuojami šviečiamieji užsiėmimai vaikams bei suaugusiems.

Medininkai susiformavo prie vieno seniausių ir didžiausių Lietuvos prekybos kelių. Pakelėje daug pilkapynų, piliakalnių bei senųjų gyvenviečių pėdsakų, iš kurių galima spręsti, kad kelias nutiestas dar 1 tūkstantmetyje. Keliaudami juo lietuviai pasiekdavo rusų žemes.

Manoma, kad gyvenvietė ir pilis atsirado XIV a. pirmoje pusėje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino valdymo laikais. Pirmąkart Medininkų pilis rašytiniuose šaltiniuose paminėta XIV a. pabaigoje, pasakojant apie vieną kryžiuočių žygių.

Trumpa istorija

Mūrinė Medininkų pilis – viena didžiausių Vidurio ir Rytų Europoje. Pilį juosia dvigubi gynybiniai grioviai (vienas jų pripildytas vandens) bei siena, sumūryta iš lauko akmenų. Bendras plotas su gynybiniais grioviais – apie 6,5 ha.

Pilį sudaro 4 bokštai. Juos jungia beveik 2 metrų storio ir 15 metrų aukščio sienos su vartais ir šaudymo angomis. Pagrindinio gynybinio bei gyvenamojo bokšto (donžono) aukštis – apie 30 metrų. Statinio architektūra yra kukli ir nesudėtinga.

Adresas:
Šv. Kazimiero g. 2, Medininkai 13192Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Darbo laikas:

Balandis-spalis:
III-VII: 10:00-18:00
I, II: nedirba
Lapkritis-kovas:
III-VII: 10:00-17:00
I, II: nedirba

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

4 € suaugusiems
2 € moksleisviams, studentams, senjorams

Verta pamatyti

Užutrakio dvaro sodyba
Užutrakio dvaro sodyba

Užutrakio dvaras – vienas ryškiausių ir geriausiai išsilaikiusių Lietuvos dvarų.