Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Medininkų pilis

Atstatytoje Medininkų pilyje lankytojai gali susipažinti su pagrindiniame bokšte nuolat veikiančia išskirtine ekspozicija, o nuo apžvalgos aikštelės pasidairyti po Medininkų apylinkes. Dabartiniai šeimininkai smalsiuosius kviečia į įvairius renginius: kasmetines Medininkų pilies žaidynes, muzikos ir apeigų dieną. Taip pat čia rengiamos konferencijos, vaizduojamojo meno – fotografijos, grafikos, tapybos – parodos. Konferencijų salėje ir pilies kieme organizuojami šviečiamieji užsiėmimai vaikams bei suaugusiems.

Medininkai susiformavo prie vieno seniausių ir didžiausių Lietuvos prekybos kelių. Pakelėje daug pilkapynų, piliakalnių bei senųjų gyvenviečių pėdsakų, iš kurių galima spręsti, kad kelias nutiestas dar 1 tūkstantmetyje. Keliaudami juo lietuviai pasiekdavo rusų žemes.

Manoma, kad gyvenvietė ir pilis atsirado XIV a. pirmoje pusėje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino valdymo laikais. Pirmąkart Medininkų pilis rašytiniuose šaltiniuose paminėta XIV a. pabaigoje, pasakojant apie vieną kryžiuočių žygių.

Trumpa istorija

Mūrinė Medininkų pilis – viena didžiausių Vidurio ir Rytų Europoje. Pilį juosia dvigubi gynybiniai grioviai (vienas jų pripildytas vandens) bei medinė siena. Bendras plotas su gynybiniais grioviais – apie 6,5 ha.

Pilį sudaro 4 bokštai. Juos jungia beveik 2 metrų storio ir 15 metrų aukščio sienos su vartais ir šaudymo angomis. Pagrindinio gynybinio bei gyvenamojo bokšto (donžono) aukštis – apie 30 metrų. Statinio architektūra yra kukli ir nesudėtinga.

Kasmet paskutinį rugsėjo savaitgalį čia vyksta neeilinis renginys – Medininkų pilies žaidynės. Tomis dienomis pilis tarsi atgyja – į šventę susirenka riteriai, amatininkai, menininkai bei daugybė svečių, lankytojų laukia įvairios pramogos ir žaidimai, nuotaiką kelia smagi muzika ir šokiai, rengiami riterių ir lankininkų turnyrai, meistriškumą demonstruoja raiteliai.

Ypatingą atmosferą kuria senovinės muzikos garsai, apeiginės giesmės, aukurai.

Adresas:
Šv. Kazimiero 2, Medininkai 13192Google Maps
Telefono nr.:
Darbo laikas:

Balandis-spalis:
III-VII: 10:00-18:00
I, II: nedirba
Lapkritis-kovas:
III-VII: 10:00-17:00
I, II: nedirba

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

4 € suaugusiems
2 € moksleisviams, studentams, senjorams

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information,read here.