Šv. Jokūbo kelias

Nors garsiausias Šv. Jokūbo kelias driekiasi Ispanijoje, tačiau 2016 m. Lietuva įsijungė į Europos Šv. Jokūbo kelių tinklą, taip pažymėdama bendras Europos krikščioniškas šaknis. Taigi, nuo tada Lietuvoje galima aplankyti 32 Šv. Jokūbo simboliu – kriaukle – pažymėtas vietas: 11 Šv. Jokūbo bažnyčių ir kitas šventoves. Per šias šventas, maldų pripildytas vietas kiekvienas piligrimas gali nutiesti savo maršrutą.

Iš viso 500 km per visą Lietuvą nuo Latvijos ir Rusijos iki Lenkijos sienos besidriekiantis kelias – gyvas socialinis ir kultūrinis organizmas, atnešantis ir ekonominės naudos. Piligrimų ir žygeivių patogumui stotelėse veikia piligrimų nakvynės, maitinimo įstaigos.

Vilniuje taip pat galima aplankyti Šv. Jokūbo kelio objektus: Aušros Vartų koplyčią, Šv. Teresės bažnyčią, Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią bei dominikonų vienuolyną.

Trumpa istorija

Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias, vedantis į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje, kur, manoma, yra palaidotas apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1 000 metų.

Adresas:
Telefono nr.:
El. paštas:

Verta pamatyti

Bažnytinio paveldo muziejus
Bažnytinio paveldo muziejus

Bažnytinio paveldo muziejuje saugomos ir visuomenei pristatomos sakralinės vertybės.