Senųjų amatų dirbtuvės

Senųjų amatų dirbtuvės – vieta, kur galima mokytis, mokyti, dalintis žiniomis ir skleisti senuosius amatus, senosios meistrystės tradicijas ir ieškoti naujų kelių užmirštiems amatams sugrąžinti į mūsų laikų buitį bei gyvenimą. Tai galimybė sujungti nutraukytas gijas ir naujai atrasti tai, kas sena ir patikrinta laiko. Ši mintis, ilgai brandinta amatininkų klubo „Dvaro meistrai“ galvose, pagaliau įgavo kūną – jie, kartu su Vilniaus dailiųjų amatų asociacija, pradeda senųjų amatų tradicijų paieškas Vilniaus senamiestyje.

Dirbtuvėse jau šurmuliuoja amatininkai, savo aplinką kuriantys remiantis archeologiniais, rašytiniais bei vaizduojamojo meno šaltiniais. Kiekvienas meistras, eksponuodamas medžiagas, įrankius bei darbo eigos detales, stengiasi kuo detaliau perteikti amato subtilybes. Todėl dirbtuvių erdvės  iškalbingos net ir tada, kai meistro nėra darbo vietoje. Tai nuolat besikeičiančios ir atsinaujinančios darbinės erdvės, kurias neužtenka vieną kartą pamatyti, reikia užeiti, bendrauti, klausti, pasimokyti, pamokyti, kad visi taptume senojo Vilniaus dalimi ir tikrais jo gyventojais.

Trumpa istorija

Dirbtuvės meistrai siūlo platų paskaitų, ekskursijų, edukacinių užsiėmimų ir mokymų pasirinkimą suaugusiems, moksleiviams, vaikams, jaunimui bei svečiams iš užsienio.
Ekskursijų metu galima susipažinti su istorine senųjų amatų dirbtuvių aplinka, veikia nuolatinės istorinių amatų ekspozicijos, lankytojams suteikiama galimybė stebėti ir dalyvauti amatininko darbo procese. Meistrų dirbtuvėse eksponuojami darbo įrankiai, dirbiniai, matomas darbo procesas.

Dirbtuvėse pristatoma Vilniaus miesto meistrystės istorija nuo pat pirmųjų Gedimino laiškų, kuriais didysis kunigaikštis kvietė meistrus iš Europos. Tad tai puiki galimybė žmonėms prisiliesti prie tos istorijos ir pasijusti senojo Vilniaus dalimi, išsinešti istorijos dalelę su savimi. Čia taip pat reprezentuojami baltiški, etnografiniai bei šiuolaikiniai amatai.
Edukaciniai užsiėmimai ir mokymai lankytojus neabejotinai įtrauks į įvairių amatų pasaulį. Amato mokymus galima pasirinkti ne tik pagal pobūdį, bet ir pagal amato istorinį laikotarpį bei mokytis dirbti su senosiomis, istorinėmis priemonėmis arba taikyti šiuolaikines amato technologijas.

Senųjų amatų dirbtuvėse veikia meistrų dirbinių ekspozicija-pardavimas.

Adresas:
Savičiaus g. 10, Vilnius 01127Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Darbo laikas:

II-VI: 13:00-18:00
I, VII: nedirba
Valstybinių švenčių dienomis dirbtuvės nedirba

Kaina:

Įėjimas nemokamas

Verta pamatyti

Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“
Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“

Lankytojai kviečiami susipažinti su Lietuvos meno vertybėmis ir istoriniais artefaktais, nuo pagonybės laikų išlikusiu kultūriniu palikimu iki šiuolaikinio meno kūrinių.