Gintaro galerija-muziejus

Tikriausiai girdėjote, kokiomis savybėmis pasižymi ir kokią energiją spinduliuoja Lietuvos gintaras? Jei ne, būtinai užsukite į gintaro muziejaus galeriją.

Joje eksponuojama unikali inkliuzų kolekcija. Čia galėsite iš arčiau patyrinėti slėpiningus ir mitais apipintus gintarus.

Galerijoje-muziejuje įdomiai ir šiuolaikiškai pristatoma Baltijos gintaro formavimosi eiga, profesionalus menininkas pademonstruoja gintaro apdirbimo procesą. Lankytojai taip pat supažindinami su svarbiausiomis gintaro savybėmis ir jo vaidmeniu senovės pagonių apeigose.

Trumpa istorija

Muziejus įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Šv. Mykolo gatvėje. Jis buvo įkurtas 1988 m.  Virginijos ir Kazimiero Mizgirių, dizainerio Jono Gerulaičio ir Audriaus Klimo bei archeologo Gedimino Gendrėno.

Gintaro muziejus-galerija lankytojus supažindina su Baltijos gintaro istorija, jo panaudojimu visais istorijos laikotarpiais, gintaro morfologija. Čia eksponuojama unikali inkliuzų kolekcija, pasakojama apie Juodkrantės lobio rekonstrukciją. Muziejaus darbuotojai kviečia apsilankyti rūsiuose, kuriuose rasta XV a. pab. keramikos išdegimo dirbtuvė su autentiškais dirbiniais. Taip pat galima apžiūrėti menininkų rengiamas parodas.

Muziejuje lankytojas gali įsigyti šiuolaikinio ir klasikinio dizaino papuošalų.

Adresas:
Šv. Mykolo g. 8, Vilnius 01124Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Darbo laikas:

II-VI 10:00-19:00
VII-I nedirba
Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

Ekskursija po galeriją
1.25 € sugaugusiems
0.60 € moksleiviams

Verta pamatyti

Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“
Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“

Lankytojai kviečiami susipažinti su Lietuvos meno vertybėmis ir istoriniais artefaktais, nuo pagonybės laikų išlikusiu kultūriniu palikimu iki šiuolaikinio meno kūrinių.