Sausio 22, 2024

Vilniaus šviesų festivalis 2024

Vilniaus šviesų festivalis – meno, technologijų bei ryškios šviesos šventė ir laukiama sostinės gimtadienio tradicija, kaip ir kasmet, susitikti kvies tuo pačiu metu – sausio 25-ąją. Šeštajį kartą vyksiantis renginys tęsis iki sausio 28 d. 

Šiais metais sostinės senamiestyje sukurtoje modernaus šviesos meno galerijoje lankytojai išvys 20 festivalio kūrinių – 15 šviesos instaliacijų pagrindinėje programoje bei 5 papildomus objektus. Kiekvienas jų pasakos savo unikalią istoriją.  

Tūkstančių vilniečių ir sostinės svečių lauks festivalio šviesomis nušviesti žinomi pastatai, bažnyčios, galerijos, skverai ir kiemai. Šios meno ekspozicijos objektus kuria menininkai iš Lietuvos, Prancūzijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų. Visą šviesų festivalio objektų sąrašą ir žemėlapį, kur juos pamatyti, rasite atsisiuntę nemokamą Vilniaus šviesų festivalio programėlę per Google Play ar App Store

Per pastaruosius penkerius metus Vilniaus šviesų festivalio pagrindinėje programoje buvo pristatyti 91 projektas iš 18 pasaulio valstybių.