Vilniaus šaltibarščių festivalio „Pink soup fest“ metu vilniečius ir miesto svečius lydės ne tik aplink Tymo turgų vykstantys renginiai ar restoranuose laukiantys pasiūlymai, bet ir netikėtos meninės išraiškos, nustebinsiančios ne vieną šventės lankytoją. Viena jų – išskirtiniai Eglės Žvirblytės meno kūriniai, kurie pagyvins vilniečiams puikiai pažįstamas vietas ir visą miesto urbanistinį peizažą.
„Šaltibarščiai yra visame pasaulyje žinomas lietuvių nacionalinis patiekalas, savo išvaizda ir ingredientais išsiskiriantis iš kitų panašių patiekalų, kurį, dėl dažno vartojimo, mes esame kiek nuvertinę. Pasitarus su šventės organizatoriais, nusprendžiau šį patiekalą ir jo ingredientus perteikti ant vilniečiams puikiai pažįstamų sienų. Manau, kad būtent toks tapybos būdas yra tinkamiausias šiam festivaliui, kadangi jo peržiūrai nereikia papildomo tarpininko – galerijos arba muziejaus. Noriu, kad šie darbai kviestų pažvelgti į šaltibarščius naujomis akimis“ , – tikisi E. Žvirblytė.
Eglės Žvirblytės darbuose šaltibarščiai ir jų ingredientai atsiskleis naujomis spalvomis. Pagal menininkės stilistiką nutapytuose kūriniuose atrasime iš mums įprastų maisto produktų sukurtus veikėjus, kurie pasakos savo istoriją. Anot dailininkės, vilniečiai ir miesto svečiai galės išvysti ir žymiojo „popart“ stiliaus įkvėptų detalių.
„Sugalvojau, kad pagrindiniais mano kūrinių veikėjais taps kiaušinis ir burokėlis. Piešiant man labai patinka sukurti veikėjų archetipus, jų istoriją ir pasakojimą, suteikti jiems tam tikrą koncepciją. Taigi, ir šį kartą žinomi ingredientai pasakos apie savo atsidūrimą šaltibarščiuose, kuriuos aš kūrinyje pavadinau Meilės sriuba. Be to, viename iš savo darbų naudoju aliuziją į Andy Warhol garsiąją sriubos skardinę. Kurdama pagalvojau, kodėl tai negalėtų būti šaltibarščių skardinė“, – apie kūrinį šaltibarščių dienos proga pasakoja menininkė, kurios darbuose galima atrasti įvairių šmaikščių motyvų.
Pasak Eglės Žvirblytės, humoras jai labai svarbus elementas, be kurio neapsieina nė vienas kūrinys: „Stengiuosi visada žiūrovui palikti tam tikrą motyvą, kuris jį prajuokins. Tai atsispindės ir šiuose mano darbuose – stengiuosi žodžių žaisme užkoduoti žinutę, kurią supratęs žiūrovas nusišypsos.“
Kūrinį galite pamatyti adresu: Bernardinų kiemas, Maironio g. 12.