Viešbutis „Radisson Blu Royal Astorija“

2007 m. gegužės 26-27 d. valstybinio vizito metu Lietuvoje lankėsi buvęs Japonijos imperatorius Akihito (jap. 明仁) su savo žmona Mičiko (jap. 美智子).Tai buvo pirmasis (ir iki šio vienintelis) kartas, kuomet Japonijos imperatoriškosios šeimos atstovai apsilankė Lietuvoje.

Imperatoriškoji pora buvo pagarbiai priimta Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, susitiko su susirinkusiais žmonėmis Katedros aikštėje bei aplankė Čijunės Sugiharos paminklą prie Baltojo tilto, o apsistojo netoli Vilniaus Rotušės esančiame viešbutyje  „Radisson SAS Astoria“.

Japonijos imperatoriaus titulas Tenno (jap. 天皇) išvertus pažodžiui reiškia „dangiškasis suverenas“. Japonijos imperatoriaus titulą turintis asmuo yra Japonijos Imperatoriškosios Šeimos galva, Japonijos monarchas bei valstybės vadovas. Japonijos istorijoje imperatoriai atliko labai skirtingą vaidmenį – nuo aukščiausio rango dvasininko su simbolinėmis galiomis iki faktinio imperijos valdovo.

Įdomu tai, jog Japonijos imperatorius yra vienintelis monarchas pasaulyje, kuris turi imperatoriaus titulą. 2019 m. Akihito dėl prastėjančios sveikatos atsisakė šio titulo ir tapo pirmuoju per daugiau nei 200 m. tai padariusiu Japonijos valdovu. Vietoj jo į sostą įžengė jo sūnus Naruhito (jap. 徳仁), kuris tapo 126-uoju šios valstybės monarchu.

Nedaug kas žino, tačiau pasikeitus monarchams oficialiai keičiasi ir eros pavadinimas. Akihito valdymo laikotarpis buvo vadinamas Heisei (jap. 平成), reiškiančiu „taika visur“, o naujojo imperatoriau Naruhito era oficialiai pavadinta Reiwa (jap. 令和), reiškiančiu „graži harmonija“.

Adresas:
Didžioji g. 35/2, Vilnius 01128Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.