Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Paminklas Čijunei Sugiharai, Pamėnkalnio g. 12

Tai vienas iš dviejų Vilniaus paminklų, skirtų Japonijos diplomatui Čijunei Sugiharai atminti. Paminklas buvo pastatytas 1992 m. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus kiemelyje, esančiame adresu Pamėnkalnio g. 12. Paminklą iš granito kūrė skulptoriai Goiči Kitagawa bei Vladas Vildžiūnas.

Paminklo atsiradimo istorija prasidėjo dar 8-ame dešimtmetyje, kai lietuvių skulptorius Vladas Vildžiūnas Vengrijoje vykusiame skulptorių simpoziume susipažino su japonų skulptoriumi Goiči Kitagawa. Užsimezgę nauji ryšiai atvedė Kitagawa į Lietuvą, kurioje jis lankėsi ne kartą ir čia kūrė Jeruzalės skulptūrų parke. Vėliau tuometinis Valstybinio Gaono žydų muziejaus direktorius Emanuelis Zingeris pasiūlė skulptoriui sukurti paminklą Čijunei Sugiharai.

Paminklas vaizduoja abstrakčią žmogaus figūrą, į dangų keliančią pusmėnulį. Šiek tiek toliau nuo paminklo esančioje plokštėje užfiksuotas įrašas: „Mėnulio šviesa tespindi kilnios širdies Japonijos konsului...“.

Visi norintys daugiau sužinoti apie Lietuvos žydų istoriją yra kviečiami apsilankyti šalia esančioje Holokausto ekspozicijoje. Čia yra pristatoma Lietuvos žydų kultūra ir istorija nuo jų atvykimo į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę iki tragiškų XX a. vidurio įvykių.

Adresas:
Pamėnkalnio g. 12, Vilnius 01114Google Maps
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.