Paminklas „Akmuo taikai“

2010 m. Upės gatvėje esančiame Čijunės Sugiharos sakurų parke buvo atidengtas „Akmuo taikai“ (architektė Dalia Bakšienė) – paminklinis akmuo Hirošimos aukoms atminti. Paminkle yra įmontuota granitinė tramvajaus grindinio plytelė, kuri išliko po atominės bombos sprogimo. Plytelėje yra išgraviruotas gailestingumo deivės Kannon (jap. 観音) atvaizdas bei užrašas „From Hiroshima“ (liet. „Iš Hirošimos“).

1945 m. rugpjūčio 6 d. JAV virš Hirošimos miesto numetė „Mažylio“ vardu (angl. „Little Boy“) pavadintą atominę bombą,  kuri sunaikino didžiąją dalį miesto. Sprogimo metu bei nuo radiacijos sukelto neigiamo poveikio iš viso žuvo apie 140 000 žmonių. Po trijų dienų, tai yra rugpjūčio 9 d., JAV numetė atominę bombą ant kito Japonijos miesto – Nagasakio. Šio bombardavimo metu bei nuo jo sukelto poveikio žuvo apie 74 000 žmonių. Nuo atominio ginklo sukūrimo iki šių dienų Japonija yra vienintelė valstybė pasaulyje, prieš kurią buvo panaudotas branduolinis ginklas.

Vėlesniais dešimtmečiais, nustačius, jog aplink epicentrą buvusios grindinio plytelės nebėra radioaktyvios, jos buvo surinktos ir išgraviruotos. 1991 m. įkurta Hirošimos draugija „Akmuo taikai“, skatinanti žmoniją veikti taikos labui, pradėjo dalinti šiuos akmenis kitoms pasaulio šalims. Nuo draugijos įkūrimo iki dabar tokie paminkliniai akmenys iškilo daugiau nei 100 valstybių, taip pat ir Lietuvoje.

Adresas:
Upės g., Vilnius 09309, Č. Sugiharos sakurų parkas, ties banko „Swedbank“ terasaGoogle Maps
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.