Vilnius: vieta, kurioje gimė „Černobylis“, HBO miniserialas

HBO miniserialas „Černobylis“ – karščiausia pokalbių tema tiek tarp kino gerbėjų, tiek tarp istorikų. Pasakojimas žiūrovus nukelia į Sovietų Ukrainą 1986 m. balandžio 26 d. rytą ir vėliau sekusius įvykius. Ekrane atgyja prieš 33 metus žmogaus sukelta branduolinė katastrofa, tačiau serialas sugeba atgaivinti autentišką atmosferą.

Tiesa, garsusis „Černobylis“ buvo filmuotas ne Ukrainoje – idealios serialo lokacijos rastos Lietuvoje, daugiausia Vilniuje. Lankytis 30 km zonoje aplink Černobylį rizikinga, dar 20 000 metų šios vietos nebus tinkamos gyventi žmonėms, tačiau lankantis HBO serialo lokacijose Vilniuje galima patirti nuotykių.

Įvertintas „Emmy”

Vilniuje filmuotas „Černobylis” neliko nepastebėtas 2019-ųjų metų JAV televizijos apdovanojimuose „Emmy”. Nominuotas net 19-oje kategorijų, serialas triumfavo dešimt iš jų. „Černobylis” pelnė geriausio mini serialo titulą, o jo kūrėjas Craig Mazin įvertintas už geriausią scenarijų mini serialo kategorijoje. Kūrėjui atsiimant apdovanojimą scenoje skambėjo ir Lietuvos vardas. Auksinėmis „Emmy” statulėlėmis „Černobylis” taip pat įvertintas už režisūrą, operatorių darbą, garso takelį, garso režisūrą, vizualinius bei specialiuosius efektus.

Įdomūs faktai

  • Serialui nufilmuoti prireikė beveik 1000 valandų ir apie 40 skirtingų lokacijų.
  • Filmavime dalyvavo apie 5000 žmonių.
  • „Černobylis“ – iki šiol didžiausias Lietuvoje filmuotas projektas.

Reikiamų lokacijų paieška

Bendra Lietuvos ir Sovietinės Ukrainos istorija bei uždaryta Ignalinos atominė elektrinė buvo vienos svariausių priežasčių filmuoti serialą Lietuvoje. Vienas iš pagrindinių uždavinių buvo grąžinti sovietinę atmosferą Lietuvoje. „Lietuva tapo Europos dalimi ir nukeliavo ilgą kelią, tad dabar teko grįžti atgal ir atskleisti praeities sluoksnius“, – spaudai sakė serialo kūrėjas Craigas Mazinas.

Kino studijoje Vilniuje buvo pastatyti sunaikinti reaktoriai, tačiau didžioji dalis veiksmo vyksta mieste – 60 iš 88 dienų buvo filmuojama Vilniuje, siekiant pavaizduoti kuo autentiškesnį žmonių gyvenimą ir sovietinės valdžios melą. Pakeliaukite po įdomiausias filmavimo lokacijas.

Norėdami užsakyti organizuotas ekskursijas, galite kreiptis į šias agentūras:

Aplankykite lokacijas