Okupacijų ir laisvės kovų muziejus – KGB kalėjimas

Šiuo metu vienas lankomiausių muziejų Lietuvoje penkiasdešimt metų buvo KGB kalėjimas, kuriame išliko tikros kameros ir kankinimo kambariai. Filmuojant epizodą buvo palikti originalūs baldai, kuriais kadaise naudojosi kaliniai. „Pasivaikščioję po muziejų mes supratome, kad mus supa istorijos vaiduokliai. Mums parodė kambarius ir kankinimo būdus, kurių net neįsivaizduočiau“, – „Černobylio“ tinklalaidėje kalbėjo C. Mazinas.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejus – tai įspūdingas tamsiojo paveldo pavyzdys, kviečiantis lankytojus prasmingai praleisti laisvalaikį, susipažinti su sunkiu ir tragišku Lietuvos žmonėms 1940–1991 m. laikotarpiu.

Pastatas - daugeliui pasaulyje žinomas kaip buvę KGB rūmai, Lietuvos žmonėms yra sovietinės okupacijos simbolis.

Muziejus įkurtas 1992 m. buvusiuose KGB rūmuose, pačiame Vilniaus centre.

Buvusio KGB vidaus kalėjimo kamerose, mirties nuosprendžių vykdymo patalpoje ir buvusiuose KGB karininkų kabinetuose įrengtos šiuolaikinės ekspozicijos supažindina lankytojus su pirmosios sovietų okupacijos represijomis, nacių okupacijos laikotarpiu vykdytu holokaustu, 1944–1953 m. vykusiu ginkluotuoju antisovietiniu pasipriešinimu, masiniu gyventojų kalinimu lageriuose ir priverstiniu gyvenimu tremtyje bei aktyviu pilietiniu pasipriešinimu sovietų okupacijai, trukusiu nuo 1954 m. iki 1991 m.

Adresas:
Aukų g. 2A, Vilnius 01400Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

I-II: Nedirba
III-VI: 10:00-18:00
VII: 10:00-17:00

Valstybinių švenčių išvakarėse muziejus dirba viena valanda trumpiau,  valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba.

Kaina:

6 € suaugusiems
3 € studentams, senjorams, neįgaliesiems
Nemokamai su Vilnius Pass

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.