Juozapo Tiškevičiaus rūmai

Trakų ir Pylimo gatvių sankryžoje stovintys rūmai kadaise priklausė Lietuvos bajorui, didikui Juozapui Tiškevičiui. 19 amžiuje Lietuvos didikai domėjosi Prancūzijos kultūra, rašė ir mokėjo kalbėti prancūziškai, taip pat lankydavosi šioje šalyje.

Tiškevičiai nebuvo išimtis. Vilniuje Tiškevičių atstovai turėjo savo rūmus ir rezidencijas. Trakų gatvėje stovintys rūmai priklausė Juozapui Tiškevičiui.

Su Prancūzija ryškiausią ryšį turėjo kitas Tiškevičių atstovas – keliautojas ir fotografas, Raudondvario dvaro valdytojas, savo rūmus turėjęs ir Vilniuje, Grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius.

1993 metais viename Paryžiaus sendaikčių turguje buvo rastos Benedikto Tiškevičiaus darytos nuotraukos. Benediktas Tiškevičius gimė Paryžiuje 1801 metais. Jo tėvai buvo emigravę į Prancūziją.

Anksti netekęs džiova susirgusių tėvų, didikas jaunystę praleido su savo seneliu Emanueliu Tiškevičiumi. Senelis, rūpindamasis anūko sveikata, išsivežė jį gyventi į Madeiros salą, kurioje jo sveikatai klimatas buvo palankesnis..

Gyvendamas Madeiroje grafas Benediktas lankydavosi Paryžiuje, Nicoje, pamėgo laivybą ir keliones. Po senelio mirties paveldėjęs turtus grafas Tiškevičius leidosi į naujas keliones.

Viešėdamas JAV grafas susipažino su savo būsimąja žmona Elizabeth Klara Bancroft. Po 1874 metais Bostone įvykusių vestuvių sutuoktiniai persikėlė gyventi į Europą, tačiau netrukus grafas vėl išsiruošė į keliones.

Benediktas Henrikas Tiškevičius lankėsi Afrikoje ir Azijoje. Didelį įspūdį didikui paliko Kinija. Po kiekvienos kelionės Raudondvario dvaras pildėsi ginklais, kilimais, knygomis, paveikslais ir kitais vertingais daiktais iš tolimų šalių. Dvaro oranžerijoje atsirasdavo vis naujų egzotiškų augalų.

Sakoma, kad labiausiai grafas didžiavosi mandarino drabužiais ir titulu, kurį gavo viešnagės Kinijoje metu. Tiškevičius mėgdavo pasipuošti kiniškais rūbais ir vaikščioti kiniškais žibintas išpuoštame Raudondvario dvaro parke.

Kelionių metu Tiškevičius nepaleisdavo fotoaparato. Grafas turėjo net dvi laboratorijas – vieną Paryžiuje, kitą Vialos dvare netoli Minsko. 19 amžiaus pabaigoje Tiškevičius su savo fotografijomis dalyvavo pasaulinėse parodose.

1876 metais Filadelfijoje surengtoje parodoje Tiškevičius eksponavo nuotraukas iš kelionės po Alžyrą. Šios fotografijos jam padėjo pelnyti aukso medalį.

Šios nuotraukos yra vertinamos kaip vieni pirmųjų reportažinės fotografijos bandymų pasaulyje.

Adresas:
Pylimo g. 26, Vilnius 01141Google Maps
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.