Žaislų muziejus

Vilniaus senamiestyje, B. Radvilaitės gatvėje, visų – tiek vaikų, tiek suaugusių – laukia pirmasis Lietuvoje Žaislų muziejus. Muziejaus patalpos suskirstytos į archeologinę erdvę, kurioje eksponuojami patys seniausi žaislai, etnografinę erdvę, skirtą XIX–XX a. pradžios žaislams, ir trečiąją erdvę, pristatančią šių dienų žaislus. Kolekciją sudaro tiek originalūs kūriniai, tiek jų kopijos. Pastarosioms skirtas ypatingas dėmesys, nes būtent jos leis įgyvendinti pagrindinę muziejaus idėją – liesti – imti – pažinti.

Trumpa istorija

Žaislų muziejus – pirmasis Lietuvoje žaislams ir žaidimų paveldui skirtas ir į šeimą orientuotas edukacijos centras.

Žaislų muziejaus ekspozicijos plotas siekia 150 kv. m. Per metus čia apsilanko per 18 000 lankytojų. Muziejuje yra trys teminės ekspozicijos: „Seniausieji Lietuvos žaislai“, „Kelionė į akmens amžių“ ir „XX amžiaus prisiminimai“.

Viešoji įstaiga „Žaislų muziejus“ įsteigta 2010 m. kovo 8 d. archeologo Povilo Blaževičiaus ir jo žmonos Indrės Jovaišaitės-Blaževičienės pastangomis. Šiai iniciatyvai startą davė P. Blaževičiaus parengta disertacija „Žaislai ir žaidimai Lietuvoje XIII–XVII amžiais remiantis archeologiniais duomenimis“. Vilniaus miesto tarybai pritarus, muziejus visuomenei duris atvėrė 2012 m. gruodžio 7 dieną.

Pastatas, kuriame įsikūręs muziejus, buvo pastatytas maždaug XVII a. pabaigoje, XVIII a. čia jau stovėjo kanauninko Antonovičiaus gyvenamieji ir ūkiniai pastatai, alaus darykla. 1785 m. juos nusipirko kanauninkas Rodkevičius, jo giminėms šis pastatas priklausė apie 150 metų.

Adresas:
Šiltadaržio g. 2, Vilnius 01124Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Darbo laikas:

IV: 14:00 - 19:00
V: 14:00 - 18:00
VI, VII: 11:00 - 16:00

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

*Rekomenduojama užsiregstruoti apsilankymui iš anksto

Kaina:

7 € suaugusiems 
5 € studentams, senjorams, neįgaliems bei vaikams (nuo 2 m. iki 18 m.)
Nemokamai su „Vilnius Pass”

Verta pamatyti

Valstybės pažinimo centras
Valstybės pažinimo centras

Moderni edukacinė erdvė, kurioje detaliai pristatoma, kaip veikia valstybė bei, kaip demokratinės valstybės kūrime ir valdyme dalyvauja jos piliečiai.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.