Skulptūra „Margutis“

Kada paskutinį kartą regėjote 300 kg sveriantį margutį, užkeltą ant granito kolonos?

Tokį galite išvysti Vilniaus senamiestyje, Šv. Stepono, Pylimo ir Raugyklos gatvių sankirtoje. 2003 m. skulptoriaus Romo Vilčiausko pastatytas, o 2007 m. menininkės Lijanos Turskytės išmargintas gipsinis kiaušinis simbolizuoja atgimstantį Senamiesčio rajoną ir pavasarį, kurio laukiame ištisus metus.

Trumpa istorija

Pylimo gatvėje pastatytu Margučiu siekta, kad idėja „užsikrėstu“ ir kiti miesto mikrorajonai. Jis turėjo paskatinti kiekvieną miesto mikrorajoną pasistatyti po savo kiaušinį, kuris ne tik visus suvienytų, bet ir primintų apie laukiantį atgimimą.

Deja, tradicija tai nevirto, o „Margutis” vis tiek atrodo labai skoningai ir traukia aplinkinių žvilgsnius. Galite tik įsivaizduokite, kaip nepaprastai skulptūra atrodo žiemą, kai ją užkloja baltas sniegas.  Nelaukite Velykų, atgimkite su pirmu sniegu!

Adresas:
Pylimo g. 43, Vilnius 01308Google Maps

Verta pamatyti

Verta pamatyti

Paminklas Frankui Zappai
Paminklas Frankui Zappai

Nors Frankas Zappa niekaip nesusijęs su Lietuva, tačiau jo laisvės dvasia rado čia atgarsį

Šv. Kristoforo skulptūra
Šv. Kristoforo skulptūra

Šv. Kristoforo skulptūros autorius Antanas Kmieliauskas studijavo tokiu metu, kai su religija susijusi kūryba galėjo kainuoti laisvę.

Paminklas LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui
Paminklas LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui

Jei būtų įmanoma persikelti į Lietuvos LDK didžiojo kunigaikščio Gedimino valdymo laikus, išvystumėte dvigubai didesnę Lietuvos teritoriją.