Lukiškių kalėjimas

Trumpai

Lukiškių kalėjimą 115 metų saugojo aukštos sienos ir spygliuota viela, tačiau šiandien ši teritorija laukia smalsių lankytojų. Šimtametis kalėjimas virto meno erdve „Lukiškių kalėjimas 2.0“, kurioje dirba net 250 kūrėjų ir menininkų. Prisėskite, atsigaivinkite gėrimu, mėgaukitės koncertu arba leiskitės į ekskursiją, kurios metu sužinosite apie gyvenimą kalėjime. Ši ypatinga erdvė jau spėjo pasirodyti ir kine. Tik, kadangi ji lengvai keičia savo veidą, ar atpažinsite ją garsiojo „Netflix“ serialo „Stranger Things“ 4-ajame sezone?

Istorija 

Lukiškių kalėjimas buvo vienas moderniausių visoje Rusų imperijoje, jame kaliniai atliko bausmę, dirbo, meldėsi ir gavo sveikatos priežiūros paslaugas. Nuteistieji čia buvo kalinami daugiau nei šimtmetį – per abu Pasaulinius karus, sovietmečiu ir Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Paskutiniai kaliniai iš šio kalėjimo buvo iškelti tik 2019 metais. Įdomu tai, kad Lukiškių kalėjimas iki šiol išsaugojo originalius interjero ir eksterjero elementus – plyteles ir dekoracijas, tad ekskursijos metu atkreipkite dėmesį į šį šimtmečio paveldą.

Šiandien kalėjimas įgavo naują dvasią ir kviečia lankytojus atrasti šią paslaptingą teritoriją bei pajusti jos išskirtinę atmosferą. Leiskitės į dienos ar nakties ekskursijas, pamatykite kalinių kameras, išgirskite įdomiausias istorijas ir būkite pasiruošę naujoms patirtims.

Adresas:
Lukiškių skg. 6, Vilnius 01108 Google Maps
El. paštas:
Kaina:

Dienos ekskursija – 15–20 Eur,
Naktinė ekskursija – 20 Eur. 

Verta pamatyti

Galerija „Open Gallery“
Galerija „Open Gallery“

Unikali meno galerija po atviru dangumi.