Energetikos ir technikos muziejus

Pirmoji viešoji Vilniaus miesto elektrinė šiandien labiau nei bet kada traukia praeivių žvilgsnius ir griauna nusistovėjusius tradicinio muziejaus stereotipus.

Išplėsta, energetikos temai skirta, muziejaus ekspozicija lankytojams leidžia susipažinti su autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga, o pasivaikščiojimas tarp garo katilų, turbinų, generatorių, kondensatorių ir sudėtingų vamzdynų – pajusti tokio pobūdžio industrinių objektų dvasią.

Ant muziejaus stogo veikiančios vėjo ir saulės jėgainės pristato visuomenei kasdien vis aktualesnę alternatyviąją energetiką. Energetikos ekspoziciją papildo informaciniai terminalai bei veikiantys Kruonio hidroakumuliacinės ir Ignalinos atominės elektrinių maketai.

Norint išsamiau susipažinti su Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijomis pakanka savo išmaniajame įrenginyje atsidaryti muziejaus tinklapyje esantį audiogidą ir išklausyti informaciją, kurios nerasite aprašymuose. Audiogido pasakojimai prieinami lietuvių, anglų, rusų ir lenkų kalbomis.

Trumpa istorija

2003-aisiais atsidaręs Energetikos ir technikos muziejus užėmė vos 17 proc. šio industrinio paveldo objekto patalpų, tačiau po 2008 m. rudenį užbaigtos rekonstrukcijos, muziejaus erdvės išsiplėtė nuo 800 kv. m. iki 5 000 kv. m. Kartu su plotu išaugo ekspozicijų skaičius – muziejus tapo didžiausiu technikos muziejumi Lietuvoje.

Adresas:
Rinktinės g. 2, Vilnius 09312Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

II-VII: 10:00-18:30
I: nedirba

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

7€ suaugusiems
3,5€ moksleiviams, studentams, senjorams
Nemokamai su „Vilnius Pass”

Verta pamatyti

Geležinkelių muziejus
Geležinkelių muziejus

Geležinkelių muziejus kviečia apsilankyti visus, norinčius susipažinti su Lietuvos geležinkelių istorija ir dabartimi.