Nors Vilnius skaičiuoja daugiau nei 700 metų, jis nebūtinai rimtas ir puikiai tinkamas net mažiausiems lankytojams. Būkite pasiruošę nustebti! Net patiems išrankiausiems pramogautojams Vilnius siūlo gausybę atradimų visai šeimai. Verta iškelti koją iš namų bet kokiu oru, nes čia niekada nenuobodu. Nuo technikos iki gyvūnų, nuo žaislų iki neįtikėtinų iliuzijų - Vilnius atsiveria kiekvienam.

„Zoopark“
Verkių g. 27, Vilnius („Ogmios miestas“)
https://www.zoopark.lt/vilnius

Kur Vilniuje ant pečių jums užšoks lemūras, pamaitinsite triušiuką ar stebėsite, kaip medžiais karstosi beždžionės? Vilniaus „Zoopark“ bet kokiu oru nukels į egzotiškus kraštus. Čia iš arti pamatysite beveik 90 gyvūnų rūšių, kurios sužavės ir pačius mažiausius, ir pačius vyriausius lankytojus. 

Geležinkelių muziejus
Vilniaus geležinkelio stotis
Geležinkelio g. 16, Vilnius
https://ltgmuziejus.lt/

Metas į kelionę! Apsilankykite moderniausiame geležinkelių muziejuje Baltijos šalyse ir susipažinkite su geležinkelio istorija Lietuvoje. Interaktyvus ir šiuolaikiškas muziejus savo išsamia istorine kolekcija nepaliks abejingų vyresnių lankytojų, o mažuosius lankytojus sužavės veikiančio geležinkelio maketas, Iššūkių, Mažylių, Pažinimo ar Žaidimų peronai. 

Bėgių parkas
https://ltgmuziejus.lt/

Į parką patekti galima laiptais nuo pėsčiųjų viaduko Vilniaus geležinkelio stotyje arba ateiti ar atvažiuoti dviračiu pro vartus, esančius Pelesos gatvės pusėje.
Traukinių ir technikos entuziastų laukia ypatinga vieta - nemokama Geležinkelių muziejaus lauko ekspozicija, kurioje paskambinus istoriniu varpu išsipildo visos traukinių gerbėjų svajonės. Net 28 XX-ajame amžiuje naudoti geležinkelių riedmenys - šilumvežiai, tankiniai vilkikai, garvežiai, geležinkelio bėgiai, įvairiausia technika ir net vagonas-restoranas laukia, kol jūs leisitės į atradimų kupiną kelionę. 

Energetikos ir technikos muziejus
Rinktinės g. 2, Vilnius 
https://etm.lt/

O ne, jūs išjungėte elektrą visam miestui! Nieko tokio - tai tik vienas iš interaktyvių muziejaus žaidimų. Čia viską būtina liesti, kad patys įsitikintumėte, kaip veikia fizikos dėsniai. Muziejuje ne tik susipažinsite su elektros gaminimo principais - čia pamatysite pačią oru sklendžiančią elektrą ar pamatysite, kaip elektra keliauja jūsų kūnu iki pat plaukų galiukų. Čia net pasėdėsite interaktyvioje „Lituanicos“ kopijoje ir išbandysite daugybę išradimų. 

Pinigų muziejus
Totorių g. 2/8, Vilnius
https://www.pinigumuziejus.lt/

Atraskite tikrą muziejų-lobį! Susipažinkite su pinigų istorija, įvairiausių šalių valiutomis, pamatykite neįprasčiausius pinigus ar į pasaulio Gineso rekordų knygą įrašytą didžiausią pasaulyje monetų piramidę iš 1 milijono 935 centų. Interaktyvus ir itin įtraukiantis muziejus gali pasiūlyti pramogų net ir mažiesiems lankytojams - čia galėsite sužaisti žaidimų, nusikalti suvenyrinę plokštelę ar net pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek kainuotumėte, jei būtumėte auksinis, platininis ar sidabrinis. 

Žaislų muziejus
Šiltadaržio g. 2, Vilnius
https://zaislumuziejus.lt 

Žaisti smagu bet kokiame amžiuje, tad leiskitės į žaidimų kelionę! Net jei namuose lentynos lūžta nuo žaislų, Žaislų muziejuje atrasite stebinančių eksponatų. Ar akmens amžiuje žmonės žaidė? Kokie žaidimai buvo populiarūs viduramžiais? Čia išmoksite ir pasigaminti savo žaislų, ir turėsite galimybę pažaisti su pačiais įvairiausiais žaislais. Vyresni lankytojai sugrįš į savo vaikystę, o mažieji išbandys neregėtus žaidimus.  

VILNIL - iliuzijų muziejus 
Vokiečių g. 8, Vilnius
https://vilnil.lt/

Ar jūsų akys neapgauna? Įžengę į iliuzijų muziejų suabejosite, ar tai, ką matote, tikra. Būkite pasiruošę viskam - iliuzijos, mokslo išradimai ir menas paslapčių kupinoje erdvėje visą pasaulį gali apversti aukštyn kojomis, tiesiogine prasme. Jūsų šeimos albumą ši išvyką papildys beprotiškiausiomis nuotraukomis, o plačios šypsenos - garantuotos. 

Vilniaus gynybinės sienos bastėja
Bokšto g. 20, Vilnius
https://lnm.lt/muziejai/vilniaus-gynybines-sienos-basteja/

Užsukite ir įsitikinkite, ar čia dar gyvena legendomis apipintas Vilniaus Baziliskas. Pabandykite įsivaizduoti, kur nukristų sviedinys, jei šautumėte iš bastėjos aikštelėje esančios patrankos. Visiems šautuvų, šarvų ir riterių gerbėjams - čia ne tik išgirsite Vilniaus ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gynybos ir ginkluotės istoriją, bet ir pamatysite įvairiausių XV – XIX a. Ginklų.

Ogmios miestas
Verkių g. 29, Vilnius
https://www.ogmiosmiestas.lt/parduotuves/idejos-pramogoms/ 

Aktyvus laisvalaikis visai šeimai - garantuotas. Batutų parkas, badmintono centras, padelio arena - judesio čia nepritrūksite bet kokiu oru. Nesvarbu, ar jau turite mėgstamą hobį, ar norite išbandyti kažką naujo, čia visada bus ką veikti. Greta - daugybė kavinių ir restoranų, siūlančių įvairiausių pasaulio virtuvių patiekalus. 

Vilniaus turizmo informacijos centras 
Pilies g. 7, Vilnius
https://www.govilnius.lt/turizmo-informacijos-centrai

Keliaudami su vaikais, nepamirškite apsilankyti Vilniaus turizmo informacijos centre. Kol rinksitės įdomiausias pramogas, vaikai galės išbandyti interaktyvią sieną su magnetinėmis detalėmis, artimiau susipažinti su Vilniaus legendomis. 

Pavilnių ir Verkių parkų lankytojų centras
Žaliųjų Ežerų g. 53, Vilnius
https://www.pavilniai-verkiai.lt/

Ne tik pasivaikščiokite po Verkių parką, bet ir išsamiau susipažinkite su šios vietovės istorija. Sužinokite, kodėl Žalieji ežerai yra žalios spalvos. Apžiūrėkite ne tik nuolatines ekspozicijas, pasakojančias ne tik apie dvaro pastatus, bet ir apie saugomus gyvūnus. O kai viską sužinosite, sužaiskite smagų žaidimą. 

A. Mickevičiaus vaikų biblioteka
Trakų g. 10, Vilnius
https://amb.lt/vaikams/lt

Užsukę į bibliotekos kiemą pamatysite taksofoną, o ragelyje išgirsite neįprasčiausių garsų ar net pokalbių iš praeities. Pačioje bibliotekoje laukia ne tik numylėtos ar naujausios knygos vaikams, bet ir daugybė pramogų, knygų labirintas, interaktyvūs žaidimai planšetėse bei įvairiausi renginiai. Pažinkite skaitymo džiaugsmą kartu! 

Bernardinų sodas
Barboros Radvilaitės g. 8A, Vilnius
http://www.vilniausparkai.lt/bernardinu-sodas/ 

Leiskite laiką gryname ore! Vos įžengus į Bernardinų sodą jus pasitiks būrys ančių, galėsite lavinti savo šachmatų įgūdžius, žaisdami milžiniškais šachmatais, sukdamiesi ant karuselės, klausysitės dainuojančio ir šokančio fontano ar aplankysite seniausią Vilniaus ąžuolą. Aktyviausių ir daugiausiai energijos turinčių lankytojų laukia net dvi įspūdingos žaidimų aikštelės, kur suptis ir karstytis niekada nenusibosta. Užkąsite ir pailsėsite čia pat įsikūrusiame Bernardinų kieme. 

Laipiojimo siena Neries krantinėje
Olimpiečių g. tarp Žirmūnų  ir Mindaugo tiltų

Metas išlieti energiją! 60 metrų alpinistinio laipiojimo sienelė ištreniruos visus raumenis. Pasirinkite savo spalvos trasą ir pirmyn. Šalia pastatyti sporto treniruokliai leis smagiai praleisti laiką visai šeimai. Raminamai nuteiks pašonėje tekanti Neris ir praplaukiantys baidarininkai. 

Vilnius laivu
Mindaugo tiltas
http://gondola.lt ir https://barta.lt/keliones-ir-isvykos-laivu/vilnius-laivas-ryga/ 

Miestas nuo vandens atrodo visiškai kitaip. Laikas plaukiant gondola ar laivu „Ryga“ teka kaip Neries upė – greitai, tačiau nepastebimai. Per beveik valandą spėsite pamatyti ir Vilniaus Senamiestį, ir žaliuojančią gamtą, o jums nereikės nieko daryti – tik sėdėti, žvalgytis ir, galbūt, moti praeiviams. 

Ekskursijos autobusu
https://vilniuscitytour.com/page/excursions-for-kids ir https://vilniuscitytour.com/products/details/vilnius-city-tour-with-audio-guidern 

Pavargote vaikščioti? Sėskite į autobusą ir leiskite jus nuvežti į nuotykius. Klausykitės audiogido pasakojimų apie įdomiausias Vilniaus vietas ir istorijas. Arba keliaukite į specialią ekskursiją darželinukams ir pradinukams su Vaiduokliuku Vilniuku, kuris papasakos apie ypatingas Vilniaus šventes ir įvairiausias tradicijas. 

Pramogų Parkas “Adventica”
Prekybos ir pramogų centras "Ozas", Ozo g. 18
https://www.adventica.lt/pramogos

12 krepšinio aikštelių dydžio laisvalaikio, žaidimų, atrakcionų, batutų ir pramogų parkas šeimai. Tai vieta, kurioje tiek visų amžiaus grupių vaikai, tiek ir suaugusieji ras įdomios veiklos, o laikas prabėgs akimirksniu. Patirčių ir žaidimų erdvė – tai vieta smalsiems, žingeidiems ir ištroškusiems ko nors naujo. Interaktyvios sienos ir žaidimai, dviračiai, gaminantys elektrą, šviesų siena ir daugybė kitų pažintinių veiklų.

Kavinė „Rotonda“
Barboros Radvilaitės g. 6A, Vilnius
https://www.facebook.com/rotondaparkorestoranas 

Įsikūrusi Gedimino pilies papėdėje, pakeliui į Bernardinų sodą, kavinė kviečia smagiai praleisti laiką su šeima. Nusifotografuokite ypatingai papuoštoje terasoje. Vaikų mėgstamiausi - kakava ir spurgytės, tačiau restorano meniu puikuojasi ir visiems puikiai pažįstami naminiai patiekalai. 

Kavinė „Nykštukas“
Verkių g. 27, Vilnius
https://heyhey.lt/

Čia net patys didžiausi nevalgiukai ras kažką savo išrankiam skoniui. Smagios picos, skaniausi blynai, burnoje tirpstantys desertai pradings pilvukuose akimirksniu, kai vaikai norės bėgti žaisti ir tyrinėti aplinkos ar dalyvauti edukacinėse programose. 

„Casa la Familia“
Rūdninkų g. 18, Vilnius
https://www.facebook.com/CasaLaFamilia.Vilnius

Jauku kaip namuose. Kol krosnyje kepa picos ar ant ugnies garuoja makaronai, vaikai užsiėmę pasakų namelyje patys verda valgyti, čiuožia ir laipioja, žaidžia ir užsimiršta. Itališka virtuvė ir meilė šeimai čia kuria puikią atmosferą.