Rugpjūčio 23, 2022

Vilnius užsienio žiniasklaidos akiratyje: dėmesio sulaukė ,,Stranger Things‘‘ lokacija, Lukiškėse įkalintas Putinas ir ekstremali pramoga TV bokšte

Vilniaus, kaip ir Lietuvos, matomumui pasaulio žiniasklaidoje didžiausią įtaką turėjo informacinio pobūdžio pranešimai apie šalies vidaus ir užsienio politiką, ekonomikos, kultūros ir turizmo aktualijas. Į straipsnių antraštes Vilnius daugiausiai kartų pateko kultūros, paveldo ir turizmo kontekste. Per pirmus du vasaros mėnesius užsienio žiniasklaidos naujienose Vilnius dažnai buvo minimas, kaip lokacija kultiniam serialui filmuoti, tuomet kai pasirodė naujojo ,,Stranger Things“ serialo serijos. Žurnalistus iš užsienio sužavėjo Vilniaus TV bokšto pasiūlyta liepos mėnesį pramoga – pasivaikščiojimas apžvalgos terasos pakraščiu. Neliko nepastebėtas ir Lukiškėse įkalintas Putinas, kuri galima rasti pasitelkus ,,Google Street View” techologiją.  

Šia vasarą apie Vilnių rašė didžiausi  JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Ispanijos ir kitų pasaulio šalių žiniasklaidos priemonės, kai kurie žurnalistų lankėsi Vilniuje ir patys.   

„Kiekvieno žurnalisto vizitas Vilniuje – tai dar viena galimybė parodyti tos šalies gyventojams, kad Vilnius yra saugus keliauti, mėgautis ir patirti. Žurnalistų įspūdžiai aprašyti didžiausiuose pasaulio žiniasklaidos kanaluose gerokai sustiprina patrauklios turistams  Europos sostinės įvaizdį”, – sako Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.  

Vilnius jau 5 metus garsėja kaip puiki lokacija filmams kurti. Šią vasarą pasirodžius naujiems kultinio serialo,,Stranger Things“ epizodams Vilnius vėl pateko į pasaulio žiniasklaidos dėmesio centrą  – daugiau nei 500 publikacijų visame pasaulyje, tarp jų – Holivudo naujienų tinklalapis ,,Deadline Hollywood“, žurnalas ,,The Hollywood Reporter“, populiarus kelionių portalas „Conde Nast Traveller“ , „Cosmopolitan“, „Elle“, bei kiti.    

Vilnių giria ir serialo kūrėjai  

Vienas iš ,,Stranger things“ serialo kūrėjų Chris Trujillo, duodamas interviu populiariam JAV kelionių tinklalapiui ,,Conde Nast Traveller“ negailėjo Vilniui komplimentų ir rekomendavo skaitytojams aplankyti Lietuvą: ,,Vilnius mane labai nustebino. Jis buvo toks gražus ir istoriškai neįtikėtinas architektūros požiūriu. Man ypač patinka galvoti apie žmones, atrandančius Lietuvą. Jaučiu, kad ta vieta yra nuostabi, ir visi, kuriems sakydavau, kad ten važiuoju, klausdavo: ,,Ką?“. Nuo tada, kai ten buvau, esu žmonių, norinčių ten nuvykti, šalininkas. Naujoji Meksika yra gana gerai turistų lankoma, jiems nebūtinai reikia mano pagalbos. Bet būtinai aplankykite Lietuvą. Nenusivilsite“, – žavėdamasis Vilniumi teigė ,,Stranger things“ serialo kūrėjas Chris Trujillo.    

Išsamų reportažą šia tema parengė ir didžiausias JAV Vakarų pakrantės žiniasklaidos kanalas ,,Los Angeles Times“. Šio kanalo žurnalistas Jaweed Kalim liepos mėnesį lankęsis Vilniuje, kalbėjosi su čia dirbančiais Lietuvos ir užsienio kino kūrėjais, viešėjo serialo filmavimo vietose.    

Vilniaus kino biuro vadovė Jūratė Pazikaitė teigia: ,,Vilnius sparčiai skinasi kelią kaip viena svarbiausių kino kūrimo lokacijų Europoje, o čia įgyvendinti projektai veikia ne tik kaip gera reklama kino profesionalams, bet ir garsina miestą pasaulyje“.    

Pasaulio žiniasklaidos dėmesį prikaustė nauja pramoga TV bokšte  

Tik prieš mėnesį pasiūlyta Vilniaus TV bokšto pramoga – pasivaikščiojimas apžvalgos terasos pakraščiu 170 m. aukštyje,  iš karto pateko į užsieniečio žiniasklaidos akiratį. Tarptautinė naujienų agentūra ,,Reuters“ apie kvapą gniaužiančią pramogą parengė TV reportažą ,,Įspūdžių ieškotojai vaikšto ant aukščiausio Lietuvos pastato“. Reportaže minėta, kad lietuviai kilo į dangų pasivaikščioti ant Vilniaus televizijos bokšto.  

Ant aukščiausio Lietuvos pastato atsiradusi naujovė sulaukė didžiausių Vokietijos žiniasklaidos portalų ,,Spiegel“ ir ,,Stern“ dėmesio.  Iš viso apie šią pramogą buvo 17 skirtingų publikacijų JAV, Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje ir kitose šalyse.   

,,Google Street View‘‘ ir Putino instaliacijos Lukiškių kalėjime garsino sostinės vardą  

„Go Vilnius“, bendradarbiaudamas su kalėjimo konversijos autoriais bei virtualios fotografijos menininku Elijumi Šležu, sukūrė virtualų pažintinį turą po Lukiškių kalėjimą. Lankytojai gali net tik virtualiai pasižvalgyti po buvusio Lukiškių kalėjimo lauko teritoriją, bet ir išvysti Rusijos diktatorių V.Putiną, „įkalintą“ kalėjimo kameroje – tai padaryti leido „Google Street View“ technologija.   

 Ši iniciatyva aprašyta 29 publikacijose JAV, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje ir kitose pasaulio šalyse. Straipsniais ėmė dalintis JAV savaitinis naujienų žurnalas ,,Newsweek“, Jungtinės Karalystės portalas ,,Time Out‘‘ ir kiti.  

,,Po Rusijos invazijos į Ukrainą, atvirai kalbant, suprantama, yra labai daug žmonių, kurie norėtų matyti uždarytą Vladimirą Putiną. O dabar naujos virtualios ekskursijos po Lietuvos kalėjimą dėka galite suprasti, kaip tai gali atrodyti iš tikrųjų“ – rašė Jungtinės Karalystės portalas ,,Time Out‘‘.  

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.