Vilniaus privalumus išbando tarptautinių renginių organizatoriai

Šiandien parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo konferencijų turizmo verslo susitikimų paroda „Convene“, laikoma svarbiausiu šios srities renginiu visame Baltijos jūros regione. Čia atvyko 140 užsienio renginių organizatorių, besidominčių Vilniumi kaip konferencijų, verslo susitikimų, parodų vieta bei čia teikiamomis apgyvendinimo, maitinimo, pramogų organizavimo ir kitomis tarptautiniams renginiams reikalingomis paslaugomis.

Dvi dienas vykstančios tarptautinės parodos ašis – dvišaliai užsienio renginių organizatorių ir vietinių paslaugų tiekėjų susitikimai, kurių metu įvertinamos galimybės organizuoti renginius Lietuvoje ar užtvirtinami konkretūs susitarimai. Savo paslaugas renginių organizatoriams pristato apie 80 įmonių: viešbučių, konferencijų centrų, maitinimo tiekėjų ir kitų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Skandinavijos šalių.

„Tarptautinių renginių organizatoriai vietas savo renginiams renkasi įvertindami daugybę aspektų – nuo susisiekimo ir infrastruktūros, iki atskirų paslaugų tiekėjų profesionalumo ir verslo ar mokslo bendruomenių aktyvumo. „Convene“ suteikia progą vienoje vietoje per trumpą laiką susidaryti platų vaizdą apie Vilniaus, Lietuvos ir net viso regiono galimybes priimti svarbius renginius“, - sako „Convene“ organizuojančios agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Tarp šiųmetės konferencijos svečių – tarptautinės robotikos asociacijos atstovai, ieškantys vietos vienam prestižiškiausių šios srities renginių – pasauliniam robotikos kongresui. Su Vilniumi susipažins viena didžiausių pasaulyje renginių organizavimo įmonių MCI Group, kasmet organizuojanti per 7000 tarptautinių konferencijų. „Convene“ taip pat galima sutikti tokių garsių įmonių, kaip „General Motors“, „Grant Thornton“, „Danone“ atstovus, besižvalgančius vietų savo korporatyviniams renginiams. „Convene“ vis labiau domisi ir sporto bei mados renginių, festivalių organizatoriai – tai leidžia tikėtis didesnės renginių įvairovės mieste.

Žvelgiant į svečių geografiją matyti, kad šiais metais galimybėmis organizuoti savo renginius Lietuvoje itin domisi britai. Pasak, I. Romanovskienės tam įtakos turėjo pernai startavęs naujas tiesioginis verslo klasės skrydis į London City oro uostą. Vis daugiau dėmesio sulaukiama ir iš belgų bei olandų renginių organizatorių. Į renginį atvyko dalyviai ir iš tokių tolimesnių šalių, kaip  JAV, Singapūras ar Azerbaidžanas.

Nustebins interaktyviu žaidimu

„Convene“ metu taip pat vyksta konferencija renginių industrijos profesionalams – karščiausiomis rinkos naujienomis dalinasi daugiau kaip 20 užsienio ekspertų. Tarp konferencijos temų šiemet – dirbtinio intelekto naudojimas renginiuose bei svetingumo sektoriuje, ar nuomonės formuotojų vaidmuo populiarinant lokacijas tarp renginių organizatorių.

Rytoj pirmą kartą renginio svečiams iš užsienio Vilniaus senamiestyje bus surengtas interaktyvus žaidimas, kurio tikslas – įdomesnė pažintis su Vilniumi. „Verslui skirti renginiai visame pasaulyje keičia formatą, tenka ieškoti vis daugiau interaktyvumo bei naujų formų ryšiams užmegzti. Tai įdomus iššūkis, kuris leidžia atsiskleisti vilniečių kūrybingumui“, – sako „Go Vilnius“ vadovė.

Apie ketvirtadalis renginių organizatorių iš užsienio ketina Vilniuje pasilikti ilgiau, kad geriau susipažintų su miesto infrastruktūra ir paslaugomis specialiai tam „Go Vilnius“ organizuojamo turo metu. Panašus kiekis dalyvių po renginio planuoja aplankyti ir Kauną, Taliną, Rygą bei Gdanską.                   

Lietuva – geras kokybės ir kainos santykis

„Hilton“ ir „Marriot“ tinklų viešbučius valdančio viešbučių operatoriaus „Apex Alliance Hotel Management“ vadovas Gerhardas Erasmusas, vienas „Convene“ pranešėjų, pastebi, kad Lietuva renginių organizatorių akyse laikoma patrauklia šalimi – saugia, kas esą itin aktualu šiuo metu, stabilia, augančia, turinčia entuziastingų ir puikiai išsilavinusių žmonių. „Puikus kainos ir kokybės santykis“, – teigia jis, pridurdamas, kad privalumų Lietuvai teikia ir nedidelis šalies dydis – lengva nusigauti iki oro uostų, keliauti tarp miestų.

Tuo pačiu jis teigia, kad Vilnius konkurencinėje kovoje su kitais miestais galėtų atrodyti ir dar geriau, o vienas svarbiausių aspektų to siekiant – erdvių, galinčių talpinti didelius renginius, atsiradimas. „Pavyzdžiui, po to, kai Krokuvoje buvo atidaryti keli kongresų centrai, šis miestas greitai tapo ne tik populiaria laisvalaikio, bet ir konferencijų turizmo kryptimi“, – sako G. Erasmusas.

Jis pažymi, kad konferencijų turizmas šalims yra itin svarbus – padeda plėtoti įvairias sritis: transporto, viešbučių, vietos verslus, sumažina sezoniškumo grėsmes, pritraukia daugiau laisvalaikio turistų, nes būtent renginiai pritraukia žmones ten, kur jie kitu atveju galbūt nesugalvotų atvykti. „Išskirtiniai, pasaulinio lygio ekspertai, kurie atvyksta į tarptautinius renginius dalintis savo žiniomis ir patirtimi, taip pat turi didelę pridėtinę vertę ir naudą šaliai“, – teigia „Apex Alliance Hotel Management“ vadovas.

Preliminariais „Go Vilnius“ duomenimis, pernai sostinėje įvyko apie 700 tarptautinių renginių. Skaičiuojama, kad konferencijų turistas mieste palieka net 4 kartus daugiau pinigų nei laisvalaikio turistas, o apie 40 proc. konferencijų turistų yra linkę sugrįžti į aplankytą miestą jau kaip laisvalaikio turistai.

Kontaktų mugė „Convene“ vyksta vasario 12-13 dienomis parodų centre „Litexpo“.