Sausio 22, 2022

Vilniaus gimtadienio proga išskirtiniam muzikos šou besiruošiantis Jovani: „Jubiliejų pasitiksime su trenksmu“

Sausio 25 d. Vilnius pradeda skaičiuoti paskutinius metus iki sostinės jubiliejaus. Pasitinkant 699–ajį gimtadienį Vilnius sausio 25–30 dienomis kviečia miestiečius bei sostinės svečius į išskirtinius renginius. Vienas ryškiausių – naktinis oro balionų ugnies, šviesų ir muzikos šou „Vilniaus 700 metų legenda“. Tris vakarus iš eilės Kalnų parko Dainų slėnyje organizuojami pasirodymai žada ne tik kvapą gniaužiančius oro balionų šou, bet ir išskirtinę muzikinę patirtį. Specialią muzikinę programą jiems sukūręs žinomas muzikos prodiuseris ir didžėjus Jonas Nainys-Jovani teigia, kad tokio unikalaus reginio Vilniuje iki šiol dar nebuvo.

Laukia nepamirštamas oro balionų ugnies, šviesų ir muzikos šou

Dangumi sklendžiančių ir spalvingų oro balionų vaizdas jau tapo neatsiejama Vilniaus dalimi, simbolizuojančia laisvę bei miesto modernumą. Tačiau ar kada nors matėte oro balionus naktį, ugnimi ir šviesa šokančius pagal muziką? Įspūdingam pasirodymui Kalnų parko Dainų slėnyje sausio 25 d. besiruošiantis muzikos prodiuseris ir didžėjus Jonas Nainys-Jovani teigia, kad artėjančiam naktiniam oro balionų, ugnies ir šviesų šou „Vilniaus 700 metų legenda“ muziką kūrė su didele meile ir įkvėpimu.

„Vilnius – atviras, magiškas ir sparčiais šuoliais į priekį žengiantis Europos miestas. Nors dažnai keliauju užsienyje, tačiau dar niekur nesijaučiau taip gerai, kaip čia. Todėl sulaukęs kvietimo paruošiau beveik pusvalandžio trukmės muzikinį takelį, kuris papasakos Vilniaus miesto istoriją ir atskleis modernų bei veržlų mūsų sostinės veidą. Pasirodyme skambės dinamiški, Vilniaus istoriją menantys varpų ir laikrodžių dūžių motyvai, daugeliui atpažįstamos dainos ir autoriniai mano kūriniai. Muzikinę programą lydės ir įspūdingas ugnies, šviesų bei lazerių šou. Dar niekuomet man neteko patirti kažko panašaus ir groti tiesiai iš oro baliono, todėl su dideliu nekantrumu laukiu būsimo pasirodymo“, – sako J. Nainys-Jovani.

Muzikos kūrėjas į išskirtinius renginius tiek miesto gyventojus, tiek ir jo svečius kviečia atvykti kartu su šeimomis: „Man vis dar sunku patikėti, kad ruošiame tokį išskirtinį pasirodymą, kuris lyg simbolinės žvakutės nušvies 699–ąjį sostinės gimtadienį ir artėjantį jubiliejų. Muzikos bei oro balionų sintezė sukurs išties nepamirštamą vaizdą. Kaip kūrėjui man tai ne tik didelė garbė, bet ir ilgai laukta akimirka – groti tūkstančiams mylimo miesto žmonių man yra tikras malonumas. Galiu pažadėti, kad sausio 25 d. po atviru dangumi užkursime tikrą diskoteką, o artėjantį sostinės jubiliejų pasitiksime su trenksmu!“ 

Pasveikinti Vilniaus atvyksta ir iš Europos

Naktiniame oro balionų ugnies, šviesų ir muzikos šou „Vilniaus 700 metų legenda“ oro balionus valdys ne tik profesionalūs Lietuvos oreiviai, bet ir iš užsienio atvykę svečiai. Renginio metu žiūrovai galės išvysti septynis skirtingus, įvairių dydžių bei formų balionus, kuriuos valdys oreiviai iš Latvijos, Prancūzijos ir Ukrainos. 

699–ojo Vilniaus gimtadienio proga oro balionai reginiu žavės ne ore, o ant žemės, muziką lydintys ugnies, šviesų ir lazerių šou sukurs įspūdingą reginį. Vilnius – viena iš nedaugelio Europos sostinių, kuriose galima išvysti skraidančius oro balionus. Tiesa, dažniausiai skraidančius oro balionus matome vasarą, tad tik nedaugelis žino, jog esant tinkamoms oro sąlygoms, skraidyti jais galima net ir šalčiausiu žiemos metu. Todėl šis pasirodymas leis žiūrovui pamatyti, kad balionai gali būti pripūsti žiemą ir nors jie nepakils į orą,  sniegas bei vakaro tamsa pasirodymo metu leis pasimėgauti ryškiu, akį traukiančiu kontrastu.

Išskirtinį šou Kalnų parke žiūrovai galės išvysti tris dienas iš eilės: sausio 25, 26 ir 27 d., 19 val. vakaro. Sausio 25 d. tiesiai iš oro baliono, lydimas ugnies ir lazerių šou, susirinkusiai žmonių miniai koncertuos Dj Jovani, o sausio 26 ir 27 pasirodymuose džiugins iš visos Europos į Lietuvą atvykę oreiviai. 

Siekiant užtikrinti renginio svečių ir dalyvių saugumą, organizatoriai kviečia atvykti tik iš anksto užsiregistravusius dalyvius ir primena laikytis saugaus atstumo bei renginio metu dėvėti veidą ir nosį dengiančias apsaugines veido kaukes arba respiratorius. Renginyje dalyvauti galės tik galimybių pasus turinys žiūrovai.

Kviečia ir į kitus renginius

Gimtadienio metu Vilniaus gyventojų ir miesto svečių laukia ir kitos pramogos bei netikėtos staigmenos. Sausio 25 d. 17 val. Katedros aikštėje bus įžiebtas specialus šviesos laikrodis, tęsiantis miesto istorijos giją ir skaičiuojantis laiką iki naujo Vilniaus šimtmečio pradžios. Vilniaus šviesų festivalis ruošia išskirtinę meninę programą. Sausio 25–29 d. miesto svečiai ir gyventojai skirtingose Vilniaus senamiesčio erdvėse galės išvysti ir spalvingas šviesos instaliacijas, sukurtas Lietuvos ir užsienio šalių kūrėjų. Taip pat, sausio 25–30 d. žmonės kviečiami į atradimų kupinas orientacines varžybas po Lietuvos sostinę. 

Susipažinti su artėjančių renginių programa ir registruotis į renginius kviečiame puslapyje: www.700vilnius.lt