Vietinis turizmas sostinėje beveik grįžo į priešpandeminį lygį 

Turistų iš Lietuvos skaičius Vilniuje šių metų vasaros pradžioje buvo didesnis nei pernai ir faktiškai pasiekė rekordinius 2019 metų rodiklius. Tuo tarpu užsienio turistų srautas, nors ir nuosaikiai auga, preliminariais duomenimis siekia kiek mažiau nei 20 proc., lyginant su 2019 metais. Startavusios kaimyninėse šalyse „Go Vilnius” turizmo skatinimo rinkodaros kampanijos tikisi pritraukti daugiau turistų iš kaimyninių šalių.

Oficialios Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė teigia, kad šių metų birželį Vilniuje ilgesnei nei dienos viešnagei apgyvendinimo įstaigoje apsilankė beveik tiek pat Lietuvos gyventojų, kaip ir 2019-aisiais, kai Vilniuje buvo skaičiuojami rekordiniai turistų lankymosi srautai. Bendras turistų skaičius birželį išaugo 34 proc., palyginus su šių metų gegužės mėnesiu.

„Nors per antrąjį šių metų ketvirtį Vilniuje lankėsi keturis kartus mažiau turistų, nei rekordiniais 2019 metais, turizmo atsigavimo ženklai akivaizdžiai yra. Vilnius vėl tapo patraukliu traukos centru Lietuvos gyventojams – vietiniai keliautojai sudarė daugiau nei pusę visų turistų. Juos skatina lankytis sostinėje organizuojamų renginių gausa ir įvairovė. Startavę su reklaminėmis Vilniaus kampanijomis Latvijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje, jau matome rezultatą  –  iš šių šalių sparčiai daugėja keliautojų. Į septintuką šalių, iš kurių gyventojai lankosi Vilniuje patenka ir Didžioji Britanija, šios vasaros pradžioje Vilniuje vis dažniau lankosi ir turistai iš JAV“, – sako I. Romanovskienė.

„Poilsis, po kurio reikės pailsėti” – su tokiu šūkių šiemet ,,Go Vilnius” ir miesto savivaldybė kviečia Lietuvos gyventojus į sostinę. „Vietinio turizmo skatinimo kampanija lūkesčius pateisino ir turime rezultatą, kuris tikėtina vasaros pabaigoje dar labiau išaugs.  Didžiausią turistų skaičių į sostinę pritraukė tokie Vilniaus renginiai kaip oro balionų varžybos „Karaliaus Mindaugo taurė 2021“, Vilniaus 700 metų jubiliejui skirtas muzikos festivalis „Vilnius – atvira muzikos salė“, „Open House Vilnius“, Gatvės teatrų festivalis „SPOT“ ir Gatvės muzikos diena”, –  sako I. Romanovskienė.

Anot jos,  į TOP lankytinų sostinės vietų įsiveržė neseniai lankytojams duris atvėręs Lukiškių kalėjimas, nauji muziejai ,,Istorijų namai” ir ,,Vilniaus muziejus”. Savarankiškai pasivaikščioti mėgstantys jau įvertino ir sostinės senamiesčio traukos vieta spėjusį tapti Paupio rajoną ir vilniečiams ir miesto svečiams atvertą atnaujintą Reformatų sodą. 

„Džiaugiamės, kad kitų šalies miestų gyventojai vis dažniau renkasi Vilnių trumpoms savaitgalio atostogoms ir atranda čia daug naujų veiklų, renginių bei pramogų. Jeigu ankščiau lietuviai iš kitų regionų dažniau vykdavo į Vilnių vos vienai dienai, tai šią vasarą svečiai renkasi ilgesnę viešnagę ir mielai apsistoja sostinės viešbučiuose. Norėdami pokyčių trumpam pabėgimui į estetišką aplinką su gardžiu maistu neretai susivilioja ir vilniečiai“, – sako I. Romanovskienė 

„Vilnius yra puiki trumpo vasaros savaitgalio atostogų kryptis. Rugpjūtis patrauklus metas atvykti į Vilnių dar kartą dėl čia planuojamų renginių gausos: Žolinių savaitgalį organizuojamo „Vilniaus šviesų festivalio“, istorinės Šv. Baltramiejaus mugės, mėsainių festivalio „Vilnius Burger Fest“. Sporto mėgėjų vasaros pabaigoje lauks du maratonai.  

Dar tik planuojantiems apsilankyti Vilniuje Lietuvos gyventojams patogiau suplanuoti viešnagę padės specialūs pasiūlymai, dedikuoti įvairioms temoms – Meno mylėtojų savaitgalis, Savaitgalis su vaikais, Romantiškas savaitgalis, Savaitgalis „ant kojų“, Gastronominis savaitgalis ir kiti. Šie pasiūlymai apima svarbiausias Vilniaus veiklų ir pramogų grupes – naujienas bei unikalias patirtis, aktyvų laisvalaikį ir ekskursijas, nuotaikingus renginius ir meną, taip pat gastronomiją. Visus šiuos pasiūlymus rasite www.savaitgalisvilniuje.lt.