Kovo 1, 2022

A. Armonaitė: „Ukrainiečiai galės lengviau susirasti darbą Lietuvoje"

Svarbiausią informaciją iš karo zonos atvykstantiems ir darbo ieškantiems ukrainiečiams taip pat galima rasti „International House Vilnius“ interneto puslapyje https://ihvilnius.lt/.

Lietuva supaprastino į šalį atvykstančių pabėgėlių iš Ukrainos įsidarbinimo tvarką. Be to, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva pagrindiniai Lietuvos darbo paieškos portalai savo darbo skelbimus nuo šiol filtruos ir pagal tai, ar siūlomas darbas yra tinkamas Lietuvoje apsistojusiems karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Reaguodama į karą Ukrainoje ir galimą didelį pabėgėlių skaičių, Lietuva skubiai supaprastino imigracijos į šalį, prieglobsčio prašymo, leidimo gyventi suteikimo ir įsidarbinimo taisykles Ukrainos piliečiams. Iš karto dirbti galės visi asmenys, kurie naudojasi beviziu režimu ar turi vizą, leidimą gyventi arba bus pateikę prašymą gauti prieglobstį Lietuvoje. Daugumą atvykusiųjų į Lietuvą sudaro moterys ir jų vaikai, nes vyrai liko kariauti. 

„Dėkoju  visiems darbo paieškos portalams, kurie labai greitai atsiliepė į mūsų kvietimą  padėti į Lietuvą atvykusiems žmonėms iš Ukrainos kuo paprasčiau susirasti darbą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Funkcinius pakeitimus jau diegia didžiausi šalies darbo skelbimų portalai „CVonline“, „CVmarket“ ir „CVbankas“, taip pat portalas „Work in Lithuania“, paslaugų centras „International House Vilnius“.  Ukrainiečiams skirtus darbo skelbimus taip pat galima rasti  Užimtumo tarnybos puslapyje. 

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.