Vasario 20, 2024

Vilniuje startuoja „Prašome trukdyti“ projektas: apsilankyti svečiuose pakvies 24 viešbučiai

Kovo 1–3 dienomis Vilniuje antrą kartą rengiama akcija „Prašome trukdyti“, kurios metu sostinės viešbučiai atvers savo duris ir pakvies miestiečius pažinti tai, ką įprastai mato užsienio svečiai. Pasakiško grožio miesto panoramos, meno dirbiniai ir privatūs viešbučių kiemeliai lauks užklystančių smalsuolių, o juos pasitiks ir nemokamas ekskursijas ves viešbučių darbuotojai bei profesionalūs gidai. 

Prabanga tviskantis „Pacų“ viešbutis, meno kūriniais dekoruotas „Artagonist Art Hotel“ ar seniausias Vilniuje  viešbutis „Narutis“  – tai tik keletas vietų, kurios įtrauktos į šių metų akcijos „Prašome trukdyti“ žemėlapį su 24 sostinės viešbučiais.

Pasak akcijos iniciatorių, Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Dovilės Aleksandravičienės, ekskursijas nuspręsta ir vėl organizuoti sulaukus didžiulio vilniečių susidomėjimo praėjusiais metais. „Viešbutis – tai vienas pirmųjų miesto svečio patyrimų atvykus į kitą šalį. Labai džiugu, kad mūsų viešbučiai atitinka aukščiausius tarptautinius reikalavimus ir gali nustebinti miesto svečius išskirtiniu priėmimu. Kiekvienas vilnietis yra kartu ir miesto ambasadorius, todėl akcija „Prašome trukdyti“ yra skirta gyventojams, kad jie galėtų pamatyti miestą užsieniečių akimis bei progai pasitaikius rekomenduoti jį aplankyti“, – pažymi „Go Vilnius“ vadovė. 

Vilniaus viešbučiai stebina savo unikaliu interjeru, lokacijomis ir meno kūriniais. Tačiau kartais menas tampa ne tik dekoracija, bet ir vienu iš pagrindinių apgyvendinimo vietos akcentų. Pilies gatvėje įsikūręs keturių žvaigždučių viešbutis „Artagonist Art Hotel“ siūlo pažinti meno kūrinius, puošiančius tiek kambarius, tiek bendrąsias erdves. Apgyvendinimo vietos registratūros ir kambarių interjeras sukurtas pasitelkiant įvairius Lietuvos menininkus, kurie kiekvieną erdvę papildė savo darbais ir jų interpretacijomis. Čia menas atspindi išskirtinį viešbučio charakterį ir palieka neišdildomą įspūdį. 

Tuo tarpu visai šalia įsikūręs viešbutis „Narutis“ pakvies apsilankyti seniausioje Vilniuje apgyvendinimo įstaigoje, kuri pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta dar XVI amžiuje. Ekskursijos dalyviai išgirs išskirtinę viešbučio istoriją ir sužinos, kokios iškilios asmenybės per daugelį šimtmečių gyveno istoriniame pastate. Be to, lankytojai galės akies krašteliu pamatyti ir prezidentinius apartamentus, kuriuose gyveno įvairių valstybių lyderiai, o NATO viršūnių susitikimo metu buvo apsistojęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Ekskursijos dalyvius po savo prabangias erdves pakvies pasižvalgyti ir viešbutis „Pacai“.  Kadaise didikų rezidencija buvęs pastatas šiandien tapęs išskirtinių penkių žvaigždučių viešbučiu. Architektūros mylėtojai čia išvys išlikusius skliautus, o meno mėgėjai – unikalias, restauratorių atnaujintas freskas ir XIX a. Atėnės skulptūrą. Ekskursijos dalyviai leistis į kelionę laiku, kurioje jie susipažins su unikaliomis XVI a. architektų idėjomis ir rafinuotos prabangos sprendimais. 

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė džiaugiasi, kad praėjusiais metais vykęs renginys sulaukė tiek daug vilniečių susidomėjimo ir primena, kad norintys pakeisti aplinką miestiečiai visada laukiami jaukiuose viešbučių kambariuose ar jų restoranuose.
 
„Vilniuje įsikūrę viešbučiai savo lygiu ir aptarnavimo kokybe nenusileidžia net ir didžiausių pasaulio miestų apgyvendinimo įstaigoms. Be abejonės, turime ką parodyti ir ką papasakoti, juolab, kad ne kiekvienam Vilniaus gyventojui yra tekę pasimėgauti išskirtine nakvyne ar pavakarieniauti savo miesto viešbučių restoranuose. Ši iniciatyva vilniečiams leis pamatyti naujas vietas, pasigrožėti interjerais ir išgirsti žadą atimančias istorijas apie besilankiusius svečius. Tikiuosi, kad ekskursijos dalyviai,  susipažinę su aplinka, drąsiau rinksis viešbučių erdves savo šventėms, susitikimams ar tiesiog savaitgalio poilsiui“, – tikisi ji.
 
Iš viso akcijos „Prašome trukdyti“ metu duris į poilsio pasaulį atvers 24 viešbučių: „Hotel Park Inn by Radisson Vilnius“, „Neringa hotel“, „Artagonist Art Hotel“, „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“, „Narutis Hotel“, „Calvary Hotel“, „Grand Hotel Kempinski Vilnius“, „Artis Centrum Hotel“, „Conti Hotel“, „Grata by Centrum Hotels“, „Novotel Vilnius Centre“, „Comfort Hotel LT - Rock 'n' Roll Vilnius“, „Panorama Hotel“, „Ratonda Centrum Hotels“, „Amicus Hotel“, „Moon Garden“, „Rinno“, „DownTown Forest Hostel“, „Cathedral Apart-Hotel“, „Pacai Hotel“, „St. Palace Hotel“, „Courtyard by Marriott Vilnius City Centre“, „Congress Avenue Hotel“, „Ibis Vilnius Centre“.

Registruotis į ekskursijas galite čia: https://www.govilnius.lt/prasome-trukdyti.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.