Pusė tarptautinėms konferencijoms tinkamų Vilniaus erdvių jau 3D aplinkoje

Tarptautinių konferencijų ir renginių organizatoriai virtualiai 3D formatu jau gali aplankyti net 54 Vilniaus erdves – daugiausiai tarp Europos sostinių. Šiuos inovatyvius modelius ir kitus hibridiniams renginiams skirtus sprendimus miesto plėtros agentūra Go Vilnius ėmėsi kurti dar prieš metus, siekdama padėti ne tik laisvai keliauti negalintiems konferencijų rengėjams, bet ir COVID-19 pandemijos skaudžiai paliestam vietos verslui. 

Praėjusią gegužę, kai jau buvo aišku, kad pandemija neišvengiamai paveiks paslaugų sektorių ir susitikimų (angl. Meetings) industrijąGo Vilnius pirmiausia skaitmenizavo dalį tarptautinėms konferencijoms ir renginiams tinkamų miesto viešbučių. Dabar tarptautinių renginių organizatoriai gali virtualiai apžiūrėti ikitas, ne tokias tradicines miesto erdves. Universitetai, teatrai, muziejai, verslo centrai, galerijos ir kiti objektai, turintys konferencijoms pritaikytas erdves, jau gali džiaugtis savo 3D modeliais. 

Go Vilnius duomenimis, šiais 3D turais naudotasi jau daugiau nei 13 tūkst. kartų, tad matyti akivaizdus tokių technologinių įrankių poreikis. Organizatoriai labiausiai domėjosi galimybe  virtualiai apsižvalgyti prieš pusmetį duris atvėrusioje kultūrinėje erdvėje Dūmų fabrikasVilnius Tech“ universitete, viešbutyje Hilton Garden in Vilnius CityLietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre. Į lankomiausių objektų 20-uką pateko ir Radisson tinklo viešbučių bei Courtyard Vilnius City Center erdvės, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos mokslų akademija bei Fizinių ir technologijos mokslų centras. 

Nors net pusė tarptautinėms konferencijoms ir renginiams naudojamų Vilniaus erdvių jau perkeltos į skaitmeną 3D formatu, Go Vilnius projektą tęsia. Palyginti su kitomis Europos sostinėmis, Vilnius gali didžiuotis tokia gausia centralizuota suskaitmenintų erdvių duomenų baze. Savo oficialioje svetainėje Londonas skelbiasi turįs 22, o Kopenhaga – 20 virtualių 3D turų. Kitos sostinės apie panašias iniciatyvas informacijos neskelbia. 

 Konferencijų organizatoriams 3D miesto erdvių modeliai yra neįkainojamas darbo įrankis, leidžiantis nuotoliniu būdu planuoti renginius. Go Vilnius iniciatyva sostinės erdves perkelti į virtualią erdvę ne tik palengvino Vilniumi susidomėjusių organizatorių darbą, tačiau ir paskatino verslo, mokslo bei kultūros tarpusavio bendradarbiavimą. Tai dar kartą įrodo, jog veikdami kartu galime efektyviai spręsti iškilusius šių dienų iššūkiusTikiuosi, kad Vilniaus pavyzdžiu paseks ir kiti Lietuvos miestai. sako Jolanta Beniulienė, Lietuvos konferencijų ir renginių asociacijos pirmininkė. 

Dėl tarptautinių konferencijų organizatorių dėmesio miestai tarpusavyje varžosi ne veltui. 2019 m. duomenimis, tarptautinių konferencijų ir renginių nauda miesto verslui siekė beveik 54 mln. Eur. Tuo tarpu valstybė surinko daugiau nei 8 mln. Eur mokesčių. Deja, prasidėjusi COVID-19 pandemija situaciją pakeitė: 2020 m. tarptautinių konferencijų Vilniuje sumažėjo net 85 proc. 

 Nors prognozuojama, kad konferencijų industrija visiškai atsigaus tik 2024 m., tačiau mes jau dabar turime įvair technologinių konferencijų planavimo ir organizavimo įrankių, leidžiančių stiprinti Vilniaus poziciją rinkoje ir išmaniai prisitaikyti prie hibridinių renginių formato. Organizatoriams mesiūlome inovatyviustačiau paprastus ir patogius naudoti  sprendimus, kurie puikiai atitinka industrijos poreikius ir leidžia konkuruoti su didžiausiais Europos miestais, – teigia Go Vilnius vadovė Inga Romanovskienė.