Kad švenčių laukti būtų įdomiau: ypatinga viešnagė Vilniuje ir gastronominis maršrutas „Paragauk Kalėdinio Vilniaus” 

Nors iki Kalėdų dar liko kiek daugiau nei mėnuo, Lietuvos sostinė artėjančioms šventėms nuotaiką per gastronominius potyrius kurti kviečia iš anksto. Nuo lapkričio 17 d. iki gruodžio 30 d. Vilniuje bus galima keliauti gastronominiu maršrutu „Paragauk Kalėdinio Vilniaus“ –apie 30 restoranų ruošia išskirtinius kalėdinius patiekalus, desertus ir gėrimus. Pasižvalgyti po šventėms besipuošiantį Vilnių ir ragauti skirtingų patiekalų kviečiami gurmanai iš visos Lietuvos – specialiame agentūros „Go Vilnius“ polapyje www.govilnius.lt/kaledos galima rasti ir viešbučių pasiūlymus su dovanomis, o į Vilnių netrukus keliaus Kalėdų nuotaika alsuojantys traukiniai.

Kviečia į gastronominę kelionę 

Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ iniciatyva visi kalėdiniai pasiūlymai nugulė į specialų polapį, kuriame galima rasti apie 30 šventinių patiekalų pasiūlymų, atvykusiems iš kitų miestų – viešbučių pasiūlymai apsistoti. Lankytojų pamėgti sostinės restoranai ir kavinės maršrutui „Paragauk Kalėdinio Vilniaus“ ruošia šventinius patiekalus – nuo užkandžių ir pagrindinių patiekalų, iki desertų bei gėrimų. Visų šventinių patiekalų kainos  –  iki 7 eurų.  

„Vilnius visuomet turi kuo nustebinti ir pačius didžiausius gurmanus, tačiau artėjant Kalėdoms sostinė taps ir gastronominių kelionių centru. Kiekvienas „keliautojas“ turės galimybę pasirinkti, ką nori ragauti, o iš daugybės variantų savo mėgstamiausią skonį tikrai galės išsirinkti visi – čia susijungia ne tik lietuviška, bet ir kitų pamėgtų pasaulio skonių virtuvė. Kasmet Vilnius įspūdingai ruošiasi žiemos šventėms, kai net šalčiausiu oru norisi juo vaikščioti ir pamatyti kuo daugiau. Tikimės, kad gastronominis maršrutas „Paragauk Kalėdinio Vilniaus” augins tradiciją grožėtis mūsų sostine pakeliui pajaučiant ir šventinio skonio“, – sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Susikurti sau labiausiai tinkantį individualų maršrutą po Vilnių, o pakeliui stabtelėti ir paragauti šventinių patiekalų jau galima įvairią virtuvę siūlančiuose sostinės restoranuose. Juose jau galima paskanauti tradicinės lietuviškos Kūčios, barščių su „ausytėmis“, legendinio „foršmako”, gurmaniško triušio kepenėlių pašteto ir kalėdinių beigelių, taip pat įvairių cinamonu ir šokoladu kvepiančių desertų, egzotiškų Azijos skanumynų, šildančių kalėdinių gėrimų. 

Atvykusiems iš kitų miestų ar pasilepinti norintiems vilniečiams specialius pasiūlymus parengė ir sostinės viešbučiai. Juose bus galima apsistoti už itin patrauklią kainą, taip pat svečių lauks specialios pasitikimo dovanos – vieno iš trijų pasirinkto kalėdinio patiekalo degustacija, kitos pramogos. Viešnagė Vilniaus viešbutyje ir specialios staigmenos gali būti puiki šventinė dovana sau ar artimiesiems. 

Tiek viešbučių, tiek restoranų paslaugos teikiamos laikantis aktualių saugumo reikalavimų.

Kalėdiniai  traukiniai  į Vilnių - sezono naujiena 

Visus Vilniaus kalėdinio gastronominio maršruto taškus patogiai rasti bus galima ne tik „Go Vilnius“ polapyje, bet ir spausdintame žemėlapyje, kurį dalins Vilniaus turizmo informacijos centras, esantis adresu Pilies g. 2. Čia lankytojai taip pat galės nemokamai išsiųsti kalėdinį atviruką ir kvietimą aplankyti kalėdinį Vilnių savo draugams bei artimiesiems.

Įsimintinu šventiniu nuotykiu taps ne tik kulinariniai potyriai sostinės restoranuose, bet ir pati kelionė į Vilnių. Iš Kauno ir Klaipėdos miestų nuo lapkričio 27 dienos penktadienio ir šeštadienio vakarais atvykstantys keliautojai turės galimybę vykti specialiais kalėdiniais traukinių reisais – išpuoštuose ir Kalėdomis kvepiančiuose traukiniuose šventinę nuotaiką kurs muzika ir staigmenos.

„Kiekvienais metais ieškome kūrybingų sprendimų, kaip nustebinti klientus, kurti šventinę nuotaiką bei paskatinti žmones ir kalėdiniu laikotarpiu rinktis tvarų keliavimą traukiniais – juolab, kad Vilnius-Kaunas maršrutas jau dabar elektrifikuotas, o elektriniai traukiniai naudoja tik iš atsinaujinančių šaltinių pagamintą elektros energiją.

Tikimės, kad šiemet kursuosiantys specialūs Kalėdiniai maršrutai sostinės svečiams suteiks neišdildomų įspūdžių bei padės jaukiai ir saugiai pasiekti tiek sostinėje laukiančias pramogas, tiek artimuosius“, – teigia Linas Baužys, keliones traukiniais Lietuvoje ir užsienyje vykdančios bendrovės „LTG Link“ vadovas.

Paragavus kalėdinių Vilniaus skonių, turiningai praleisti laiką sostinėje kvies įvairūs renginiai ir įvykiai – čia nuo lapkričio 27 d. bus galima apžiūrėti kasmet tarptautinio pripažinimo sulaukiančią kalėdinę eglutę Katedros aikštėje, aplankyti miesto centre įvairiose vietose įkurtus kalėdinių dovanų bei maisto namelius ar pačiuožinėti ledo lauko arenoje. Visi šventinių renginių lankytojai raginami rūpintis savo ir aplinkinių saugumu – su savimi turėti dezinfekcinių priemonių, laikytis saugaus atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes.

Visus šventinio laikotarpio pasiūlymus galima rasti polapyje www.govilnius.lt/kaledos. 

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.