Gruodžio 8, 2021

„International House Vilnius“ jau aptarnavo 1000 iš užsienio atvykusių darbuotojų

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė bei Vilniaus meras Remigijus Šimašius, trečiadienį apsilankę neseniai duris atvėrusiame paslaugų centre „International House Vilnius“, teigia, kad šio centro įkūrimas sostinėje yra dar vienas svarbus žingsnis, siekiant į Lietuvą pritraukti aukštos kvalifikacijos darbuotojų iš užsienio. Į šalį atvykę specialistai centre vieno langelio principu gali gauti visas svarbiausias paslaugas, susijusias su darbu, relokacija ir integracija Lietuvoje.  

Vilniaus miesto savivaldybės patalpose atidarytas centras suvienijo 10 šalies institucijų atstovus, kurie rūpinasi, kad lietuvių kilmės ir kiti užsienio specialistai greičiau integruotųsi: vienoje vietoje gautų leidimą gyventi šalyje, privalomąjį sveikatos draudimą, galėtų konsultuotis mokesčių klausimais, deklaruoti gyvenamąją vietą, registruoti vaikus į švietimo įstaigas ir pan.  

„Beveik 80 proc. mūsų šalį pasirinkusių užsienio investuotojų sako, kad talentų pasiūla yra esminė atėjimo į Lietuvą sąlyga. Mūsų ekonomika auga, Lietuva darosi vis patrauklesnė vieta gyventi ir dirbti kvalifikuotiems specialistams iš užsienio – čia kuriasi nauji inovacijų centrai, tarptautinės kompanijos ir laboratorijos. Todėl sklandžiai teikiamos viešosios paslaugos, kokybiškas aptarnavimas turi didelę įtaką Lietuvos investiciniam patrauklumui, verslo vystymui, konkurencingumo regione didinimui. „International House Vilnius“ yra pirmoji tokia iniciatyva Lietuvoje. Tai labai konkretus žingsnis gerinant talentų pritraukimą“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.  

„International House Vilnius“ paslaugas teikia Migracijos departamento, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Užimtumo tarnybos, migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“, „Sodros“, Valstybinės ligonių kasos, „Regitros“, Vilniaus miesto savivaldybės, verslumo ir eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ bei Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ darbuotojai.  

„Nuo Gedimino laiškų Vilnius kviečia kuriančius žmones, nes tai yra vienintelis būdas miestui klestėti. Simboliška kad būtent savivaldybės pirmame aukšte su partneriais įsteigėme kava, svetingumu ir atvirumu dvelkiančius namus iš užsienio atvykusiems talentingiems žmonėms, – kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. – Norime, kad jie mūsų mieste nuo pirmos dienos jaustųsi kaip namie - čia atvykę kurti, niekur nebenorėtų išvykti.“  

„International House Vilnius“ yra bendra „Go Vilnius“ ir „Investuok Lietuvoje“ talentų pritraukimo programos „Work in Lithuania“ iniciatyva. Šis projektas svarbus Lietuvai, nes didina šalies patrauklumą užsienio talentams ir leidžia sustiprinti mūsų šalies pozicijas, konkuruojant dėl aukštą pridėtinę vertę kuriančių tiesioginių užsienio investicijų.  

Pradėjęs veikti mažiau nei prieš mėnesį, „International House Vilnius“ jau aptarnavo beveik 1000 klientų.  

„Labai džiaugiamės, kad mūsų teikiamos paslaugos padeda specialistams iš užsienio ir jų šeimos nariams greičiau persikelti į Vilnių ir čia sėkmingai integruotis. Jau kurį laiką rengiame ir informacinius seminarus užsieniečiams, teikiame informaciją besirelokuojančių įmonių darbuotojams – poreikis tam tikrai matyti“, – tikina „International House Vilnius“ vadovė Agnė Camara.  

Idėja įkurti vieno langelio principu veikiantį paslaugų centrą kilo gilinantis į šalių, kuriose panašūs centrai jau veikia, patirtį. Analogiški paslaugų centrai atidaryti Kopenhagoje, Helsinkyje, Taline ir  Geteborge. Jei Vilniuje projektas bus sėkmingai įgyvendintas, planuojama „International House“ plėtra į kitus Lietuvos regionus.  

Konsultacijos ir paslaugos „International House Vilnius“ teikiamos nemokamai. Paslaugų centre užsieniečiams taip pat bus teikiama turizmo srities informacija, organizuojami integraciniai seminarai ir renginiai, teikiamos konsultacijos laisvalaikio ar verslo kūrimo klausimais.