Vilniaus 700 jubiliejaus proga „FIRST® LEGO® lyga“ varžybų dalyviai  kurs ateities sostinę   

Artėjant 700-ajam sostinės jubiliejui agentūra „Go Vilnius“ kartu su asociacija „Robotiada“ kviečia burti komandas ir 4-16 metų amžiaus vaikus dalyvauti pasaulinėse „FIRST® LEGO® lyga“ varžybose „Vilnius 700: kaip judam toliau?“.  Sostinės gimtadienio proga net 40-iai užsiregistravusių komandų registracija bus dovanojama.  

Vilnius – ateities miestas 

Vilniaus jubiliejus bus minimas 2023 m., bet švęsti miestas kviečia jau dabar.  „FIRST® LEGO® lyga“ varžybos, kurių metu 4-16 metų amžiaus vaikai, pasitelkdami LEGO įrangą sprendžia realias pasaulio problemas, taps dar vienu svarbiu jubiliejaus akcentu.

„Vilniaus gimtadienis nėra tik šventė, tai galimybė stabtelti ir pagalvoti, ar teisingai judame, ar teisingą ateitį kuriame. Šiuo projektu vaikus kviečiame pasvajoti kur ir kaip Vilnius judės ateityje. Tad tikimės, jog veiklus jaunimas taps tikru įkvėpimu imtis iniciatyvos ir tiems, kurie dar tik gvildena savo idėjas“, – sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė. 

Renginio dalyviai pagal amžių bus suskirstyti į tris grupes: „Discover“ – 4-6 metų amžiaus darželinukai, „Explore“ – 6-10 metų amžiaus pradinės mokyklos moksleiviai ir „Challenge“ – 10-16 metų amžiaus vidurinių mokyklų moksleiviai. Skirtingų amžiaus kategorijų vaikai dirbs su skirtingo sudėtingumo įranga bei programavimo kalbomis.  

Vyresniųjų klasių moksleiviai bus kviečiami užsiimti projektine veikla – pasitelkdami savo išmonę jie galės patys pasirinkti, kaip įsitraukti į komandinį darbą ir kaip šio darbo rezultatą pristatyti finalinio renginio metu. 

Kurs realius sprendimus 

„FIRST® LEGO® lygos“ varžybos siekia sudominti jaunus žmones mokslu, technologijomis, inžinerija, matematika bei menu ir gautas žinias pritaikyti realiame gyvenime. Šiais metais pagrindinė varžybų tema yra judėjimas, todėl artėjant Vilniaus gimtadieniui organizatoriai ragina drąsiau pasižiūrėti –  kaip sostinė galėtų atrodyti ateityje ir atsakyti į temos klausimą –  „Vilnius 700: kaip judam toliau?“. Varžybų metu vaikai turės numatyti, kokie judumo iššūkiai gali laukti Vilniaus ateityje ir rasti būdus, kaip tuos iššūkius išspręsti.  

„Transportas skatina mus judėti į priekį, daro įtaką viso pasaulio ekonomikai ir ateičiai. Kaip organizacija, mokome jaunus žmones spręsti problemas ir diegti naujoves, todėl didžiuojamės, kad tapome artėjančio sostinės jubiliejaus dalimi. Šiai besimokančiųjų kartai reikės nuolat prisitaikyti, tobulėti ir ateityje pasitikėti savo įgūdžiais kuriant miestą, kuriame norės gyventi ir kuriuo galės didžiuotis. Projektinės ir praktinės „ FIRST® LEGO® lyga“ varžybų užduotys, kurias kasmet pasaulyje įveikia milijonai mokinių iš 110 šalių, įkvepia naujovėms, skatina bendradarbiavimą ir padeda jauniems žmonėms kurti geresnę ateitį“, – teigia  Asociacijos „Robotiada“ atstovas Saulius Vasiliauskas. 

Pasak I. Romanovskienės, labai svarbu, kad Lietuvoje būtų ugdomi talentai, vaikai kuo anksčiau galėtų „pasimatuoti” ateities profesijas, kad jiems būtų sudarytos galimybės įsitraukti į lavinančias veiklas, todėl Vilniaus miestas skatina aktyviau registruotis į varžybas ir dovanoja registraciją pirmosioms 40 komandų.   

Varžybos vyks hibridiniu būdu 

Jau daugiau nei 15 metų Lietuvoje organizuojamos „FIRST® LEGO® lyga“  varžybos įprastai vykdavo parodų ir kongresų centre „Litexpo“, kur susirinkdavo per 10 000 dalyvių. Šiemet, siekiant užtikrinti dalyvių saugumą, renginys vyks hibridiniu būdu, griežtai laikantis visų  COVID19 valdymo rekomendacijų. 

„Mums itin svarbus visų dalyvių, teisėjų ir savanorių saugumas, todėl reaguodami į pasaulinės pandemijos situaciją šių metų varžybas organizuosime hibridiniu būdu. Nors vaikai darbui tarpusavyje pasimatys gyvai, tačiau susitikimai su teisėjais bei apdovanojimų ceremonija vyks nuotoliniu būdu. Komandiniam darbui bei pasiruošimui bus skirti du mėnesiai – spalis ir lapkritis, o varžybos įvyks gruodį“, – teigia S. Vasiliauskas.