EPAM Systems kuriasi Vilniuje – steigia IT kompetencijų ir inžinerijos centrą

EPAM Systems, Inc. (EPAM) – pasaulinė technologijų lyderė, skaitmeninių platformų inžinerijos ir programinės įrangos kūrimo paslaugų teikėja šiandien paskelbė atidaranti naują biurą Vilniuje. JAV kompanija prisijungs prie sparčiai augančios Lietuvos technologijų ekosistemos ir per artimiausius penkerius metus planuoja suburti apie 600 aukštos kvalifikacijos IT inžinierių komandą.

EPAM, kuri 2019 m. buvo įtraukta į „Fortune 100“ sparčiausiai augančių pasaulinių kompanijų sąrašą, kuria inovatyvius, plataus masto programinės įrangos sprendimus bei teikia skaitmeninių produktų kūrimo, jų dizaino ir verslo konsultacijų paslaugas.

Kompanijos turimos technologijų kompetencijos apima įvairias verslo sritis, įskaitant tokias kaip finansinės paslaugos, žiniasklaida, pramogos ir telekomunikacijos, verslo informacijos paslaugos, mažmeninė prekyba, programinė įranga ir pažangios technologijos, turizmas, apgyvendinimas ir maitinimo paslaugos, gyvybės mokslai, sveikatos priežiūra, energetika bei automobilių pramonė ir gamybos pramonės draudimas.

Naujai kuriama kompanijos inžinierių komanda aktyviai prisidės prie kelių itin stambių verslo ir technologijų transformacijos programų, kurias šiuo metu vykdo pasauliniai, „Fortune 1000“ sąraše esantys EPAM klientai. Kompanijos darbuotojai Lietuvoje dirbs su tokiomis inovatyviomis technologijomis kaip dirbtinis intelektas, debesų kompiuterija ir „DevOps“ technologijos, programinės įrangos ir duomenų inžinerija, daiktų internetas ir procesų automatizavimas.

„Mūsų kompanijai puikų įspūdį paliko itin dinamiškas Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų sektorius. Lietuvoje sparčiai auga informacinių technologijų (IT) ir inžinerijos bendruomenė, su „Investuok Lietuvoje“ pagalba tikimės greitai įsikurti ir tapti svarbia Lietuvos verslo paslaugų bendruomenės dalimi“, – teigė „EPAM Systems“ vice-prezidentas ir pasaulinis finansų vadovas Jasonas Petersonas.

EPAM rengiasi aktyviai bendradarbiauti su pagrindiniais vietos universitetais ir sukurti keletą profesinių mokymų ir sertifikavimo programų, skirtų padėti vietos studentams ir IT specialistams auginti savo kompetencijas ir tobulinti įgūdžius. EPAM edukacinės programos yra pripažintos pasauliniu mastu dėl savo pažangumo ir jose dalyvaujantiems studentams suteikiama unikali galimybė patirties semtis iš šios kompanijos technologijų ekspertų visame pasaulyje.

„Džiaugiamės galėdami pasveikinti EPAM Vilniuje, prisijungus prie dinamiškos Lietuvos Verslo paslaugų bei IRT kompanijų ekosistemos. Tokios kompanijos atėjimas į Lietuvą yra itin džiugus įvykis visai technologijų bendruomenei šalyje“, – teigė Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino, EPAM sprendimas pasirinkti Lietuvą įrodo, kad šalis yra įsitvirtinusi kaip viena stipriausių lokacijų CRE regione, pilnai atitinkanti lyderiaujančių pasaulinių IRT bei verslo paslaugų kompanijų poreikius.

Apie „EPAM Systems“

Nuo pat kompanijos įsteigimo 1993 m.  „EPAM Systems, Inc.“ (NYSE: EPAM) aktyviai augino savo programinės įrangos inžinerijos kompetencijas siekdama tapti pirmaujančia pasauline produktų kūrimo, skaitmeninių platformų inžinerijos ir viena svarbiausių skaitmeninių ir produktų dizaino kūrėjų.

Pasitelkdama savo kompanijos „Inžinerijos DNR“, inovatyvios strategijos, konsultavimo ir dizaino gebėjimus, EPAM dirba išvien su savo klientais, siekdama pasiūlyti naujos kartos sprendimus, kuriais vadovaujantis sudėtingi verslo iššūkiai tampa realiais verslo rezultatais. EPAM komandos visame pasaulyje teikia paslaugas klientams daugiau nei 30 valstybių Šiaurės Amerikoje, Europoje, Azijoje ir Australijoje.

Kaip pripažinta rinkos lyderė keliose skirtingose kategorijose tarp svarbiausių nepriklausomų pasaulio tyrimų agentūrų, EPAM tapo viena iš vos keturių technologijų bendrovių, kurios nuo 2013 m. kasmet buvo įtraukiamos į „Forbes 25“ greičiausiai augančių technologijų kompanijų sąrašą, ir tapo vienintele IT paslaugų įmone, įtraukta į „Fortune 100“ greičiausiai 2019 m. augusių įmonių sąrašą. Daugiau informacijos: www.epam.com.

Šaltinis: Investuok Lietuvoje