Apdovanoti 2020-aisiais pokytį Vilniuje kūrę startuoliai

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus miesto plėtros agentūra „Go Vilnius“ nuotoliniuose Startuolių muziejaus apdovanojimuose paskelbė ryškiausius šių metų Vilniaus startuolių ekosistemos dalyvius. Antrus metus rengiamais apdovanojimais siekiama atskleisti, kokie globalūs sprendimai kuriami ir vystomi Vilniuje. Šešių kategorijų laimėtojams skirtos vietos Startuolių muziejuje – įdomiausi šių kompanijų pasiekimai ir kasdienybės istorijos tapo visiems prieinamos ekspozicijos dalimi.

Dėkojo už nematomą startuolių darbą

Praėjusiais metais Vilniuje įkurtas pirmasis toks pasaulyje Startuolių muziejus, skirtas atskleisti Lietuvos sostinėje veikiančių startuolių pasiekimus ir darbo kultūrą. Metų pabaigoje čia rengiami ryškiausių metų startuolių apdovanojimai, po kurių laimėtojų istorijomis papildoma muziejaus ekspozicija.

Šių metų apdovanojimų ceremonijoje geriausi 2020 metų inovatyvūs verslai nuotoliniu būdu paskelbti iš viso 6 kategorijose.

„Vilniuje turime daugybę kūrybingų ir verslių žmonių: mūsų mieste veikiantys startuoliai ne tik rūpinasi žmonių emocine sveikata, bet ir lengvina kasdienes užduotis, sukuria galimybių skirtingų sričių atstovams keistis žiniomis. Už šį kasdienį ir kartais nematomą startuolių darbą ir norėjome padėkoti Startuolių muziejaus apdovanojimuose“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Apdovanotieji – nuo emocinės pagalbos programėlės iki bankinių paslaugų

Metų startuoliu pripažinta žinių dalijimosi platforma „Qoorio“, suteikianti galimybę susitikti ir apsikeisti žiniomis su pasirinktu žmogumi. Platformos pagalba žinių galima pasisemti iš įvairiausių sričių profesionalų, pradedant menininkais ir baigiant informacinių technologijų specialistais.

„Nors šie metai atnešė daug sumaišties, chaoso, neužtikrintumo, metų pabaigą pasitinkame su didesniu aiškumu, pasitikėjimu savimi ir užsidegimu. Esame tikri, kad kiekvieno startuolio sėkmė prasideda nuo jo palaikymo iš artimiausios aplinkos, tad Vilniaus miesto įvertinimas mūsų komandai tik patvirtina, kad judame teisingu keliu, ir skatina mūsų nesustoti“, – sako Justas Janauskas, „Qoorio“ vadovas.

Šiemet įsteigta išskirtinė geriausio COVID-19 atsako kategorija. Joje laimėtoju tapo startuolis „Mindletic“, sukūręs gerai emocinei būsenai palaikyti skirtą programėlę. Pastarojoje vartotojai gali rasti kvėpavimo technikos praktikas, anonimiškus pokalbius virtualiuose pokalbių kambariuose su bendruomenės nariais ir individualias konsultacijas su sertifikuotais specialistais.

„Tapti Startuolių muziejaus dalimi „Mindletic“ reiškia milžinišką Lietuvos startuolių bendruomenės pripažinimą, palaikymą ir itin svarbią paskatą, kurti emocinį balansą visuomenėje didinantį sprendimą. Startuolio kūrimo procesas yra labai dinamiškas ir keliantis begalę iššūkių, tad tik su bendruomenės pagalba galime išvystyti kokybiškus, kuriančius tikrą pridėtinę vertę bei Lietuvą garsinančias inovacijas“, – sako Ieva Vaitkevičiūtė, „Mindletic“ įkūrėja ir vadovė.

Metų kylančiu technologijų startuoliu tapo prekės ženklas „Pixevia“. Jį valdanti kompanija „Magma Solutions“ pernai Vilniuje atidarė pirmąją dirbtinio intelekto valdomą parduotuvę Europoje. Jai nereikia nei kasų, nei kasininkų ar kitų darbuotojų, o apsipirkimas parduotuvėje užtrunka apie 20 sekundžių – pirkėjams pakanka užeiti, pasirinkti prekes ir prie išėjimo savarankiškai susimokėti.

Verslo perkėlimo kategorijoje pirmąją vietą užėmė bankinių paslaugų platforma „Mambu“. Tai globali kompanija, turinti biurus Amsterdame, Berlyne, Londone ir Singapūre, o savo platformos paslaugas siūlanti daugiau nei 20 milijonų vartotojų visame pasaulyje. Šiais metais kompanija veiklą pradėjo ir Vilniuje, čia įkūrusi inžinerijos centrą ir iškart pasamdžiusi 50 darbuotojų.

Medicinos paslaugų startuolis „Ligence“ pelnė Metų naujoko titulą. Kompanijos kuriamas sprendimas leis sutrumpinti širdies ultragarso procedūrą maždaug 85 proc. – nuo 30 iki 5 minučių.

Startuolių bendruomenės nuomonės lyderiais pripažintas išmaniųjų technologijų akseleratorius „Tesonet“ prisidedantis prie startuolių bendruomenės telkimo, ugdymo ir pagalbos teikimo verslą technologijų versle dar tik pradedantiems.

Pergalę pelniusius startuolius rinko komisija, kurią sudarė Vilniaus miesto plėtros agentūra „Go Vilnius“, startuolius Lietuvoje vienijanti organizacija „Startup Lithuania“, Lietuvos verslo angelų asociacija „LitBAN“ ir agentūra „Investuok Lietuvoje“.

Laimėtojams – vieta startuolių muziejuje

Visų kategorijų nugalėtojams užtikrinta vieta Vilniuje esančiame startuolių muziejuje. Tai unikali erdvė, skirta atskleisti Vilniaus startuolių kultūrą, pasidalinti jų pasiekimais ir pasidžiaugti globalia Vilniuje kuriančių talentų sėkme. Pernai muziejaus ekspozicijoje papasakotos 12 ryškiausių iš Vilniaus kilusių startuolių, jau išaugusių į globalias kompanijas, istorijos. Savo darbo kultūros, pasiekimų ir nesėkmės istorijomis muziejuje dalinasi „Vinted“, „Trafi“, „Deeper“, „Bored Panda“, „Nanoavionics“, „Tesonet“, „Oberlo“, „Pixelmator“, „CityBee“, „Brolis Semiconductors“,„MailerLite“ ir „CGTrader“.

Šių metų muziejaus ekspozicija persikėlė į virtualią erdvę, kur su įmonių istorijomis susipažinti gali kiekvienas norintis, nepriklausomai nuo pandemijos ribojimų. Tą padaryti galima adresu www.startupmuseum.lt.

„Šiemet muziejaus ekspoziciją papildo šešios istorijos, pristatančios šių metų Startuolių muziejaus apdovanojimų laimėtojus. Lankytojai sužinos, kodėl „Mindletic“ komandos pirmas gyvas susitikimas vyko Japonijos televizijai atvykus filmuoti reportažo apie juos, kodėl „Mambu“ vasaromis dirba po keturias dienas per savaitę, o „Qoorio“ – savo biure augina aštuonkojį. Džiaugiamės, kad vilniečiams galime ne tik pateikti informaciją apie sėkmingus verslus, bet ir padėti juos iš tiesų pažinti iš arčiau“, – sako „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Renginio metu startuolius sveikino ir apdovanojimus nuotoliniu būdu laimėtojams teikė LitBAN“ įkūrėja Rita Sakus, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto prezidentas Dalius Misiūnas, organizacijos „Global Lithuanian Leaders“ direktorė Aušra Kukelkaitė, verslininkas, laidos „Proto industrija“ autorius Erikas Viršilas ir Vilniaus miesto agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.