Spalio 19, 2023

Gruodį Vilniuje įvyks pasaulinio lygio finansų ir bankininkystės simpoziumas

Lietuva toliau stiprina reputaciją pasaulinėje finansų sektoriuje – šių metų gruodžio 14–15 d. Vilniuje vyks vienas iš svarbiausių tarptautinių mokslo renginių finansų srityje – Pasaulio finansų ir bankininkystės simpoziumas (World Finance Banking Symposium), kuriame susirinks apie 200 finansų srities ekspertų. Kasmetinį renginį šiemet patikėta organizuoti Vilniaus universiteto (VU) Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetui. 

Pasaulio finansų ir bankininkystės simpoziumas kiekvienais metais suburia aukščiausio lygio universitetų mokslininkus, nacionalinių bankų tyrėjus, politinių sprendimų priėmėjus ir kitus pirmaujančius finansų rinkos ekspertus iš viso pasaulio. Tai yra puiki platforma aktualiausioms finansų mokslo problemoms aptarti ir naujausiems moksliniams tyrimų rezultatams pristatyti. 

Gruodžio mėn. Vilniuje bus analizuojamas platus spektras itin aktualių temų, tokių kaip finansų technologijos, tvarūs finansai, įmonių finansinė atskaitomybė ir etika, kitos globalaus finansų pasaulio aktualijos. Itin daug dėmesio specialiose sesijose bus skiriama diskusijoms ne tik apie finansų technologijas, mikrofinansavimą, sutelktinį finansavimą, bet ir aplinkosauginiams, socialiniams ir valdysenos praktikos (ESG) aspektams. 

Pasaulio finansų ir bankininkystės simpoziumo organizavimas stiprina ne tik VU, bet ir Lietuvos reputaciją tarptautinėje finansų srityje. Vilnius TechFusion duomenimis, pagal licenzijuotų įmonių skaičių, Vilnius jau dabar yra pirmaujantis Fintech centras Europos Sajungoje: 2020 ir 2022 m. fintech įmonių skaičius Vilniuje išaugo net 72 proc. Tuo tarpu Lietuva užima 8 vietą pasaulyje tarp žemiausios pinigų plovimo ir terorizmo prevencijos rizikos jurisdikcijų ir 3 vietą EBPO pagal pelno mokesčio konkurencingumą.