Liepos 20, 2023

Vilnius tarp Europos Žaliosios sostinės 2025 finalistų

Vilnius pateko į Europos miestų, siekiančių tapti Europos Žaliąja sostine 2025 metais, finalistų sąrašą. Kiti du pretendentai – Austrijos Graco miestas ir Portugalijos Guimarães miestas. Šis kasmetinis apdovanojimas skiriamas už pavyzdinį miesto įsipareigojimą siekti tvaraus ir ekologiško gyvenimo mieste. 

Europos Komisija šį titulą skiria už pirmavimą 7-iose miestiečių gyvenimo kokybei svarbiose srityse – nuo oro ar vandens kokybės iki biologinės įvairovės ir prisitaikymo prie klimato kaitos. Kas taps Žaliąja sostine 2025 metais nuspręs nepriklausomų ekspertų komisija. Nugalėtojas bus paskelbtas spalio 5 dieną Taline, šių metų Žaliojoje sostinėje.  

Žaliosios sostinės apdovanojimas suteikia miestui prestižo ir žinomumo, kuris padėtų Vilniui pritraukti daugiau investicijų ir ES finansavimo, pavyzdžiui, būstų energetinio efektyvumo, susisiekimo ir kitoms miestų gyvenimo kokybei svarbioms sritims. Toks pripažinimas būtų labai naudingas ir konferencijų industrijai, nes Vilnius atkreiptų dėmesį tokių konferencijų organizatorių, kurie savo renginiams renkasi tik aktyviai tvarumo srityje veikiančius miestus.  

Už Europos žaliosios sostinės apdovanojimą skiriama 600 000 EUR finansinė premija. Šis prizas atliks lemiamą vaidmenį įgyvendinant laimėjusio miesto strategines iniciatyvas ir skatinant gyventojus bei suinteresuotąsias šalis aktyviai dalyvauti tvarumo veikloje. Europos Žalioji sostinė taip pat gaus ir politinį Europos komisijos palaikymą bei garbingą vietą svarbiausiuose ES žaliąjį kursą lemiančiuose politiniuose įvykiuose ir iniciatyvose.