Gruodžio 13, 2023

Vilnius pateko į geriausių pasaulio miestų 100-uką

Pasaulinės rinkos tyrimų bendrovės „Euromonitor International“ reitinge Vilnius pripažintas vienu iš 100 geriausių miestų visame pasaulyje. Lietuvos sostinė simbolinę liniją peržengė pirmą kartą istorijoje. Šis pasiekimas yra itin svarbus ir miesto konferencijų industrijai. Tai leidžia Vilnių pozicionuoti kaip klestinčią pasaulinio lygio kryptį, atveriančią patrauklias galimybes organizuoti konferencijas ir renginius.  

Sudarydama šį reitingą bendrovė vertino viso pasaulio didmiesčių turizmo, tvarumo ir ekonominius rodiklius, o Vilnius išsiskyrė ne tik sėkmingu 700 metų jubiliejaus minėjimu, bet ir sklandžiu NATO viršūnių susitikimo organizavimu bei įspūdingomis rinkodarinėmis kampanijomis, kurios leido svariai prisidėti prie aktyvaus popandeminio turizmo sektoriaus atsigavimo ir turistų iš užsienio srautų augimo. 

Rinkos tyrimų bendrovė „Euromonitor International“ kiekvienais metais sudaro geriausių miestų turizmui sąrašą, kuris nusako jų patrauklumą. Indeksas matuojamas pagal 55 skirtingus rodiklius, kurie seka tokius aspektus kaip užsienio ir vietinių turistų srautai, infrastruktūros plėtra, saugumas, tvarumas ir kt.  

Iš viso į geriausiųjų šimtuką pateko 63 miestai iš Europos. Kartu su Vilniumi šiais metais pirmą kartą į TOP 100 įtraukti ir JAV sostinė Vašingtonas, Čilės sostinė Santjagas, Kanados miestas Montrealis.