Rugsėjo 21, 2023

Vilnius laimėjo teisę rengti EuroDIG 2024

2024 m. birželio 17-19 d. Vilniuje vyks pirmoji EuroDIG (European Dialogoe on Internet Governance) konferencija, kurioje dalyvaus 300 tarptautinės interneto bendruomenės ekspertų, diskutuojančių su interneto valdymu susijusiais viešosios politikos klausimais. Paraišką dėl teisės organizuoti šią konferenciją kitais metais dar vasarą pateikė Lietuvos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) kartu su Go VIlnius konferencijų biuru.  

EuroDIG – tai platforma daugiašaliam dialogui interneto ir kitais skaitmeniniais klausimais, iššūkių aptarimui. Ji sudaro sąlygas dalytis patirtimi ir gerąja praktika, kartu ieškant bendrų sąlyčio taškų aktualiais interneto klausimais. 

Rugsėjį vykusio EuroDIG atstovų vizito į Vilnių metu buvo išsirinkta ir patvirtinta konferencijos vieta, aptartos preliminarios temos, konferencija pristatyta Lietuvos institucijoms - partnerėms. EuroDIG 2024 vyks mokslo ir menų mokyklos „Taškius” patalpose, įsikūrusiose istoriniame Vilniaus buvusiame Bazilijonų vienuolyno patalpų komplekse. Puiki konferencijų erdvės infrastruktūra ir netoli esantys viešbučiai bei restoranai užtikrins delegatams įsimintiną ir turiningą patirtį.  

Prieš pagrindinę EuroDIG 2024 konferenciją vyks ir atskiras renginys YOUthDIG, skirtas skatinti tarptautinį bendradarbiavimą tarp 18-30 m. jaunuolių, besidominčių interneto valdymu bei skaitmenine politika.