Spalio 5, 2023

Vilnius laimėjo Europos žaliosios sostinės apdovanojimą

Vilnius laimėjo 2025 m. Europos žaliosios sostinės titulą, prestižiniame Europos Komisijos konkurse aplenkusi Guimarães (Portugalija) ir Graz (Austrija) miestus. 

Vertinant miestus buvo atsižvelgiama į 7-ias miestiečių gyvenimo kokybei svarbias sritis – oro, vandens kokybę, atliekų tvarkymą, žiedinės ekonomikos vystymą, triukšmo lygį, biologinės įvairovės skatinimą ir prisitaikymą prie klimato kaitos. 

Vertinimo komisija pripažino, kad Vilnius, taikydamas įvairias priemones, padarė didelę pažangą mažinant išmetamųjų teršalų kiekį. Tarp efektyvių priemonių - atsinaujinančiųjų energijos šaltinių plėtra ir šildymo infrastruktūros modernizavimas. Siekiama, kad iki 2030 m. Vilnius taptų klimatui visiškai neutraliu miestu. Kasmet skiriama vis daugiau dėmesio biologinės įvairovės puoselėjimui, klimato padarinių švelninimui, tvaresniam judumui ir efektyvesniam miesto gyvenimo valdymui.

Šis Europos žaliosios sostinės laimėjimas ne tik padidins Vilniaus statusą ir žinomumą, bet ir atvers duris didesnėms investicijoms ir ES finansavimui. Jis taip pat bus labai naudingas konferencijų industrijai, pritraukiant tvarių renginių organizatorių ir sustiprinant miesto tvarumo infrastruktūrą.