Vilniuje vyks tarptautinė skandinavistikos konferencija

2021 m. rugpjūčio 3–6 dienomis Vilniaus universitete vyks hibridinė 33-ioji Tarptautinės skandinavistikos studijų asociacijos (angl. International Association for Scandinavian Studies – IASS) konferencija. Renginys suburs 130 mokslininkų iš 26 šalių ir iš įvairių humanitarinių sričių – lingvistus, literatūrologus, istorikus ir medijų tyrinėtojus.

Šį prestižinį renginį organizuoja Vilniaus universiteto Skandinavistikos centras, nepaisant to, kad dėl Covid-19 pandemijos pernai turėjusį renginį teko nukelti į šiuos metus. Vilnius – sudėtingos ir turtingos kultūrinės atminties kupinas miestas – yra itin tinkama vieta apmąstyti ir diskutuoti apie praeities suvokimą ir priėmimą.

Atminties tema pastaraisiais metais darosi vis aktualesnė tyrinėjant, kaip visuomenės ir paskiri žmonės mato savo istoriją ir identitetą, ir kaip suvokiami dabarties ir ateities iššūkiai, pavyzdžiui klimato kaita. Taigi konferencijoje kultūrinės atminties tema bus nagrinėjama iš įvairių perspektyvų – istorinės ir istoriografinės, identiteto, lyčių studijų, lingvistinės ir literatūrologinės.

Šios konferencijos ištakos siekia 1956 metus, kai Kembridžo universitete surengta pirmoji skandinavistų konferencija.

Daugiau