Spalio 2, 2023

Vilniuje vyks EBEEC 2024 konferencija

2024 m. gegužės 17-19 d. Vilniuje, Mykolo Romerio universitete, vyks kasmetinė 16-oji tarptautinė konferencija Balkanų ir Rytų Europos šalių ekonomika (EBEEC)” . Konferencijoje dalyvaus apie 150 žymių ekonomikos ir vadybos srities mokslininkų ir praktikų iš viso pasaulio, besidominčių Balkanų ir Rytų Europos regionais.  

Per pastaruosius du dešimtmečius ekonominė situacija šiuose regionuose labai pasikeitė. Ilgalaikio stabilumo stoka, COVID-19 pandemijos poveikis, geopolitiniai sukrėtimai ir energetikos krizės sukėlė didelių iššūkių mokslininkams, politikos formuotojams, privačiajam ir viešajam sektoriams. Šie trikdžiai prisidėjo prie šalių ekonominio nestabilumo, todėl juos reikia aptarti ir spręsti – to ir bus siekiama konferencijoje. 

Atsižvelgiant į dabartines pasaulines tendencijas – kaip nurodyta Europos Komisijos 2050 m. ilgalaikėje strategijoje, Darnaus vystymosi darbotvarkėje iki 2030 m. ir naujojoje Europos inovacijų darbotvarkėje – šių metų EBEEC konferencijoje ypatingas dėmesys bus skiriamas tokioms temoms kaip tvarumas ir pasaulinis konkurencingumas, atsparumas ir ekonominis saugumas bei skaitmeniniai trikdžiai.

Todėl, mokslininkų bendruomenė bus raginama spręsti šiuos iššūkius, siekiant skatinti atsparius, tvarius, skaitmeninius ir pasauliniu mastu konkurencingus ekonomikos pokyčius, neapsiribojant efektyvumu ir produktyvumu bei stiprintant žmonių vaidmenį ir indėlį darant pokytį.

Renginį organizuoja Mykolo Romerio universitetas kartu su Tarptautiniu Graikijos universitetu. Be mokslinės dalies, konferencijos dalyvių laukia turininga kultūrinė patirtis, pažintis su Vilniaus senamiesčiu.