Vilnių pasirinko svarbūs tarptautiniai sporto renginiai

Šią vasarą ir rudenį Vilniuje vyks prestižiniai tarptautiniai sporto renginiai, tarp jų ,,Billie Jean King“ taurės moterų teniso turnyras, FIFA pasaulio salės futbolo, Europos jaunimo orientavimosi sporto čempionatai. Organizatoriai įsitikinę: tai – puiki reklama ne tik sporto šakoms ir sportininkams, tačiau ir miestui bei šaliai.

Nors dėl koronaviruso pandemijos dalis šių renginių gali likti be žiūrovų, Vilniuje vasaros mėnesiais ir vėliau – rudenį – lankysis šimtai sportininkų, jų trenerių, teisėjų ir organizacinio personalo. Miestams aktyviai konkuruojant dėl tarptautinių sporto renginių, Vilnius taip pat buvo pastebėtas organizatorių. 


Anksčiausiai, birželio 15–19 d., vyks ,,Bilie Jean King” taurės turnyras, kuriame varžysis net 23 Europos ir Afrikos valstybių moterų teniso rinktinės. Tai – bene didžiausias visų laikų profesionalaus teniso renginys Lietuvoje, teigiama Lietuvos teniso sąjungos (LTS) pranešime spaudai. Į Vilnių atvyksiant 400 turnyro dalyvių, organizatoriai jį rengs ,,SEB arenoje“, kur vienoje vietoje veikia teniso kortai, viešbutis ir restoranas. ,,Tai mums leis sukurti ,,teniso burbulą“ ir užtikrinti tarptautinius saugumo reikalavimus“, – sako LTS prezidentas Ramūnas Grušas.


Tuo tarpu pasaulio jaunimo orientavimosi sporto čempionatas prasidės rugpjūčio 19 d. ir truks keturias dienas. Šis 16–18 metų jaunučių ir jaunių renginys šalies sostinėje bus surengtas  pirmą kartą. Įprastai tam pasirenkamos nuošalesnės vietos, tačiau šįkart net ir pagrindinė čempionato rungtis – sprintas – vyks Vilniaus senamiestyje. Lietuvos orientavimosi sporto federacija, organizuojanti šį renginį kartu su tarptautine federacija, nori ne tik motyvuoti jaunimą siekti profesionalios karjeros šiame sporte, tačiau ir supažindinti moksleivius su Vilniumi – galbūt tai juos paskatins čia sugrįžti studijuoti ar dirbti.


Kas ketverius metus vykstantis FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas paskutinį kartą Europoje vyko prieš 25 metus, o dabar jis vyks Lietuvoje. Rugsėjo 22 d. prasidėsiantis ir tris savaites truksiantis tarptautinis čempionatas yra istorinis šansas šalies rinktinei, kuri, kaip šeimininkė, taip pat galės jame žaisti pirmą kartą.


,,Lietuvos sporto bendruomenės, miesto ir šalies pastangos kurti profesionalaus sporto renginiams patrauklią aplinką šiemet leis pasidžiaugti rezultatais. Užmigti ant laurų per anksti, tačiau tarptautinis dėmesys jau dabar patikina, kad judame teisinga kryptimi. Vilniuje tobulinama sporto infrastruktūra ir organizatorius žavi mūsų unikalumas: miškai bei paplūdimys viduryje miesto, ,,UNESCO“ paveldo senamiestis“, – tikina Inga Romanovskienė, Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros ,,Go Vilnius“ vadovė.


Nesnaudžia ir kitos sporto šakos. Vilniuje vasarą taip pat vyks Pasaulio universitetų studentų klasikinės jėgos trikovės taurės varžybos ir Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) Jaunimo U-18 ir U-16 paplūdimio tinklinio čempionatas. Lietuvos kerlingo asociacija tikisi 2022 m. Vilniuje surengti Europos kerlingo čempionatą, dėl kurio kaip tik šiuo metu varžomasi su kitais Europos miestais.