Kovo 22, 2024

Svarbūs pokyčiai Vilniaus oro susisiekimo tinkle

Vilniaus oro uostas plečia savo skrydžių tinklą Europoje ir už jos ribų, siekdamas tapti dar patrauklesniu tašku tarptautiniame aviacijos maršrutų žemėlapyje. Plėtra apima bendradarbiavimą su naujomis oro bendrovėmis ir ryšių stiprinamą su jau veikiančiomis oro linijomis, suteikiant keleiviams dar daugiau lankstumo ir pasirinkimo galimybių.  

Nuo 2024 metų balandžio 19 dienos, du kartus per savaitę, „Aegean Airlines“ oro bendrovė skraidins keleivius iš Vilniaus į Atėnus (Graikija). Nuo gegužės 25 d. tiesioginius reguliarius skrydžius tarp Vilniaus ir Reikjaviko (Islandijos) vykdys Islandų oro linijos „PLAY airlines“. Skrydžiai bus vykdomi kartą per savaitę. Ši oro bendrovė vykdo reguliarius skrydžius ne tik tarp Islandijos ir Europos valstybių oro uostų, bet ir keleiviams siūlo susisiekimą su Rytine Jungtinių Amerikos Valstijų pakrante bei Kanada. Papildomai, nuo spalio 12 d., tris savaitinius tiesioginius reguliarius skrydžius tarp Vilniaus ir Dubajaus vykdys flydubai. 

Apart naujų oro bendrovių atėjimo į Lietuvos rinką, nuo spalio 29 d., du kartus per savaitę, „airBaltic“ oro bendrovė pradės vykdyti skrydžius iš Oslo Torp (Norvegija) į Vilnių. Papildomai, gegužės pirmą savaitę prasidės reguliarūs tiesioginiai skrydžiai tarp Vilniaus ir Krokuvos, Lisabonos bei Hamburgo. Planuojama, kad „airBaltic“ padidins skrydžių tarp Vilniaus ir Amsterdamo, Paryžiaus, Miuncheno, Talino ir Berlyno dažnumą.

Šie pokyčiai atitinka Lietuvos oro uostų ilgalaikę strateginę viziją ir atspindi siekį didinti konkurencingumą, veiklos efektyvumą ir planuoti infrastruktūros atnaujinimą Vilniuje ir už jo ribų. Svarbiausias tikslas  padidinti pajėgumus, kad artimiausiu metu būtų galima sklandžiai aptarnauti iki 17 mln. keleivių per metus.