Prasidėjo virtuali „AI Boost 2021“ konferencija: apie dirbtinį intelektą kalba ekspertai

Lapkričio 17–18 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia prisijungti į tarptautinę dirbtinio intelekto konferenciją „AI Boost 2021“ ir išgirsti pasaulinio lygio pranešimus bei diskusijas apie dirbtinį intelektą. Penkios skirtingos konferencijos dalys apims visą spektrą dirbtinio intelekto temų, įdomių tiek visuomenei, tiek dirbtinio intelekto specialistams – nuo sprendimų verslui ir viešajam sektoriui, dirbtinio intelekto filosofijos, etiškumo bei poveikio visuomenei iki inovatyviausių dirbtinio intelekto pritaikymo ir tyrimų pavyzdžių.

Dirbtinis intelektas versle ir darbo rinkoje – kasdienybė

Skaičiuojama, kad jau netrukus  daugiau nei  75 mln. darbo vietų pakeis dirbtinio intelekto algoritmai. Tačiau darbuotojams baimintis nėra ko – prognozuojama, kad naujų darbo vietų kiekis viršys 133 mln. Įdomu tai, jog dirbtinio intelekto algoritmai keičia ne tik darbo vietas, bet ir patį verslą. Šios technologijos naudojimas klientų aptarnavime, rinkodaroje, verslo duomenų analizėje neša naudos tiek verslui, tiek ir klientams, kurie gali gauti kokybiškesnes ir dažnai suasmenintas paslaugas. Konferencijos metu tokių įmonių kaip „Microsoft“, IBM ir „Accenture“ atstovai pristatys, kaip iš tiesų dirbtinis intelektas gali padėti skirtingiems verslams, o startuoliai ir inovatyvios įmonės bandys atsakyti į įdomiausius klausimus – kas sieja dirbtinį intelektą ir vyndarių verslą, kaip dirbtinis intelektas gali padėti parinkti vietą naujai kavinei ir daugybę kitų.

Tolimesnių dirbtinio intelekto inovacijų pagrindas – švietimas ir tyrimai

Aukščiau minimi sprendimai dar ne taip seniai buvo svarbūs atradimai ir inovacijos, sunkiai prieinami ir suprantami, tačiau technologijų spurtas pavertė juos mūsų kasdienybe. Viena iš konferencijos temų sieks atsakyti į klausimą: kokiomis temomis domisi inovatyviausi pasaulio tyrėjai ir kokių dirbtinio intelekto inovacijų naudojimas bus kasdienybė ateityje? Konferencijos metu mokslininkai ir praktikai papasakos apie paskiausias dirbtinio intelekto inovacijas jungiant žmogaus smegenis ir kompiuterius, galimybes dirbtiniam intelektui prabilti lietuviškai bei skirtingus metodus dirbtinio intelekto sprendimams kurti.

Visuomenei priimtinas dirbtinis intelektas – pasaulio lyderių diskusijų objektas

Tolimesnis dirbtinio intelekto vystymas dažnai tampa ne tik verslo ar universitetų susidomėjimo objektu – dėl to daug diskutuoja ir pasaulio valstybių lyderiai. Ar gali egzistuoti etiškas dirbtinis intelektas? Ar galime sutarti dėl bendrų taisyklių, kuriomis vadovaujantis turi būti kuriami dirbtinio intelekto sprendimai? Kaip galime užtikrinti, kad tokie sprendimai neturės neigiamo poveikio visuomenei? Tokie klausimai ir diskusijos verda tiek Europos Sąjungos, tiek ir Pasaulio ekonomikos forumo (angl. WEF) susitikimuose. Apie tai bus kalbama ir konferencijos metu – pranešimus apie pasaulinį dirbtinio intelekto reguliavimo kūrimą skaitys WEF dirbtinio intelekto srities vadovė, „Oxfords Insights“ atstovai pasidalins įžvalgomis apie skirtingų valstybių pasiruošimą dirbtiniam intelektui, o „Responsible AI Institute“ ekspertai papasakos, ką reiškia atsakingai taikyti dirbtinį intelektą praktikoje.

Organizatoriai tikisi, kad lapkričio 17–18 dienomis vykstanti „AI Boost 2021“ konferencija padės kiekvienam žiūrovui pažinti dirbtinį intelektą paprastai – be daugybės skambių frazių ir raktažodžių, tačiau su konkrečiais pavyzdžiais ir pamatuotomis ateities tendencijomis.

Virtualus renginys „AI BOOST 2021“ organizuojamas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, padedant Dirbtinio intelekto asociacijai bei Lietuvos mokslo ryšių biurui Briuselyje (Lietuvos mokslo tarybos dalis).

Registracija platformoje „MyOnvent“: https://myonvent.com/event/ai-boost-2021