Lapkričio 16, 2023

Pradėtos didžiausio Europoje biotechnologijų miestoBio City“ statybos

Įmonių grupė „Northway“, viena iš Lietuvos biotechnologijų rinkos lyderių, Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą „Bio City“ – tai būsimas gyvųjų technologijų miestas, apjungsiantis kertines biotechnologijų tiriamąsias ir gamybos sritis. Toks biotechnologijų miestelis bus vienintelis Baltijos šalyse. Jo veikla Lietuvai leis stiprinti regioninę pasaulinę lyderystę plėtojant genų inžinerijos potencialą ir pritaikymą visuomenes gerovei. 

Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai, tarp jų – genų terapijos, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei virusologijos centrai, kamieninių ląstelių tyrimų ir 3D biospausdinimo laboratorijos. Planuojama, kad pirmasis duris atvers genų terapijos centras, kuris pradės veikti antrą 2024 m. ketvirtį. 

Anot projekto autorių, „Bio City“ kurs didžiulę ekonominę, intelektinę ir visuomeninę naudą bei garsins Lietuvos vardą visame pasaulyje. Tikimasi, kad investicijos į šį biotechnologijų miestą per artimiausią dešimtmetį pasieks apie 7 mlrd. Eurų ir sukurs virš 2 tūkst. naujų darbo vietų. Dauguma šių darbo vietų bus aukštos kvalifikacijos – mokslininkų, biotechnologijų, medicinos inžinierių. 

25% metinis biotech sektoriaus augimas Vilniuje yra vienas sparčiausių visoje Europos Sąjungoje. Šis sektorius apjungia daugiau kaip 80 gyvybės mokslų bendrovių, sukuriančių apie 2,5 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP). Valstybė siekia šį gyvybės mokslų bendrovių indėlį į šalies ekonominę gerovę iki 2030-ųjų išauginti dvigubai – iki 5 procentų. „Northway” vykdoma Bio City“ plėtra gerokai prisidės prie šio tikslo įgyvendinimo, stiprindama Vilniaus ir Lietuvos pozicijas gyvybės mokslų srityje ir skatindama šios pramonės šakos augimą.