Planuojama atnaujinti prie Vilniaus oro uosto esantį viešbutį „AirInn Vilnius“ 

Oro uostus valdanti VĮ Lietuvos oro uostai pranešė suderinusi UAB „Adelita“ užsakymu parengtus projektinius pasiūlymus, o privataus partnerio finansuojami rangos darbai turėtų prasidėti 2023 m. 

Pagal parengtą rekonstrukcijos projektą, viešbučio plotas turėtų išaugti nuo 5.900 kv. m iki 6.690 kv. m, o kambarių skaičius – 25 vnt. Taip pat žemesnysis viešbučio pastato korpusas bus paaukštintas dviem aukštais, iki 4. 

„Sutarta, kad projekte bus numatyta įrengti 3 ir 4 aukštus numatant papildomą iki 713 kv. m plotą, kuriame – ne daugiau kaip 25 kambariai. Taip pat sutarta, kad bus įrengiamas apsisukimo žiedas pravažiuojamame kelyje“, – rašoma projekte. Operatorius įsipareigojo atnaujinti priešgaisrinę signalizaciją, įrengti vėdinimo bei rekuperacijos sistemas, apšiltinti sienas bei stogą, atnaujinti liftus 1981 m. statybos pastate. 

Aleksandras Gribojedovas, „AirInn Vilniaus“ vadovas, teigia, kad papildomai planuojama atnaujinti viešbučio interjerą ir inventorių. 

„Numatome išnaudoti rūsio patalpas – į jas bus perkelta virtuvė ir sporto salė. Taip pat ketiname įrengti lauko terasą automobilių aikštelėje ir pertvarkyti transporto judėjimo schemą. Numatyta lankytojams pasiūlyti galimybę stebėti kylančius ir besileidžiančius orlaivius nuo ant stogo įrengtos lėktuvų stebėjimo aikštelės“, – teigia jis. 

Apie kokybiškų paslaugų poreikį pranešime kalba ir Arnas Dūmanas, Lietuvos oro uostų operacijų ir infrastruktūros departamento vadovas. 

„Siekiame, kad pastatas būtų kuo efektyvesnis energijos vartojimo atžvilgiu ir kurtų geresnę klientų patirtį, todėl atidžiai derinome kiekvieną sprendinį. Spartus aviacijos atsigavimas ir dėl to nuolat augantys keliautojų srautai didina viešbučio poreikį šalia oro uosto“, – teigia jis.